Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Novinky:

Ministryně Michaela Marksová navštívila Ústecký kraj

„Situace v Ústeckém kraji a její řešení je jednou z našich priorit, a jestliže kraj předložil řadu kvalitních projektů, je naším úkolem vyjít maximálně vstříc a hledat, jak případné překážky obejít,“ uvedla ministryně Marksová.

Podepsán byl Pakt o nezaměstnanosti, jehož cílem je zvýšení konkurenceschopnosti a zaměstnanosti v Ústeckém kraji na stav srovnatelný s ostatními kraji.

„Chceme pomoci například projekty Záruky pro mládež a Iniciativa pro podporu zaměstnanosti mládeže. Obě akce jsou založeny na pomoci těm mladým, kteří po ukončení školy nenajdou práci a skončili by na Úřadu práce,“ říká generální ředitelka ÚP ČR Marie Bílková, která Ústecký kraj také navštívila. „Nechceme, aby mladí lidé z regionů odcházeli, a proto uvítáme zapojení místních aktérů,“ dodává.

Ministryně se mimo jiné setkala s předsedou Hospodářské a sociální rady Ústeckého kraje a europoslancem Richardem Falbrem, hejtmanem Oldřichem Bubeníčkem, vládním zmocněncem pro Moravskoslezský a Ústecký kraj Jiřím Ciencialou a litvínovským zastupitelem a krajským radním pro sociální věci Martinem Klikou.

Autor: tiskové oddělení
Poslední aktualizace: 18.2.2014

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 22.3. 2019 000 21:11.