Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2014 » Únor:

Začal Národní týden manželství (personalista.com)

Národní týden manželství je zastřešující iniciativou pro nejrůznější celostátní i místní aktivity v týdnu Valentýna, zaměřené na praktický rozvoj manželství a podporu jeho hodnoty ve veřejném a politickém prostoru.

„Pojďme se bavit o tom, jak vypadá funkční rodina, ať už její základ tvoří manželství sezdané nebo partnerství nesezdané. Pojďme všem funkčním svazkům poskytovat podporu a ochranu. Mluvme o nich. A podpořme je i právně,“ uvádí advokátka a šéfredaktorka časopisu Rodinné listy Daniela Kovářová a dodává, že dnešní stav je nevyhovující a pokrytecký.

„Když se ve vztazích něco porouchá, býváme až příliš pohotoví je opouštět a nahrazovat je novými. Přitom by často stačilo navštívit některou ze „vztahových opraváren“. Třeba bychom pak zjistili, že porucha byla zcela banální, a „oprava“ tak snadná. Místo toho se alibisticky uchylujeme k planým proklamacím o kvalitě slepovaných džbánů,“ říká Petr Šmolka, vedoucí Poradny pro rodinu, manželství a mezilidské vztahy Centra sociálních služeb Praha.

„Žijeme v době, kdy se lehce utíká před vztahovými problémy a lidé vzdají manželství i z banálních důvodů. Věřím, že Národní týden manželství povzbudí k budování závazných manželských vztahů, které budou fungovat celý život,“ říká Lubomír Ondráček, předseda Křesťanské misijní společnosti.

Zdroj: personalista.com

Autor: tiskové oddělení
Poslední aktualizace: 12.2.2014

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 19.2. 2018 000 14:51.