Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2014 » Únor:

Agentura pomůže také mnoha lidem v Chodově (Karlovarský deník)

„Spolupráce s Agenturou pro sociální začleňování je pro město letos premiérou. A to přesto, že přihlášku jsme podávali letos už potřetí. V minulých letech to z různých důvodů nevyšlo, letos se ale vztahy vystříbřily a naše žádost byla úspěšná. Aktuálně už vznikla pracovní skupina, která bude mít spolupráci na starosti. Jsme si jistí, že to bude pro město prospěšné,“ uvedl chodovský místostarosta Patrik Pizinger.

Spolupráce by měla být zahájena v červenci letošního roku a potrvá až do roku 2017.

„Agentura se celkově zaměřuje především na sociálně vyloučené lokality a na problematiku romských občanů. My jsme si v rámci spolupráce již vytyčili dva hlavní cíle. Chtěli bychom začít od úplných základů a přimět děti už od těch nejmenších k řádné školní docházce. Je třeba dosáhnout v této vrstvě lepšího vzdělání,“ tvrdí Pizinger. Druhým cílem je potom podle něj zlepšit zaměstnanost. V Chodově je přitom aktuálně nezaměstnaných téměř 15 procent.

„Jsme si vědomi toho, že najít práci je v tomto regionu velice náročné pro všechny. Pracovní sílu sociálně slabších bychom chtěli využít ve prospěch města,“ řekl Pizinger.

Co město naopak rozhodně neplánuje, je výstavba nízkoprahových center nebo sociálního bydlení.

„Jak se říká, řešení není dávat lidem ryby. Musíme je naučit rybařit. Je třeba vydat se především cestou práce v terénu a přimět občany, kterých se to týká, abyse do procesu sami zapojili. Není možné jim pořád dokola dávat něco zadarmo,“ varuje Pizinger s tím, že tato cesta se v minulosti ukázala jako velice nepopulární i mezi ostatními občany. „Lidé v této těžké době nechápou, proč by někdo jiný měl něco dostávat od města nebo státu zadarmo. A mají pravdu. Takovému řešení se proto chceme za každou cenu vyhnout,“ uzavřel místostarosta.

Zdroj: Karlovarský deník

Autor: tiskové oddělení
Poslední aktualizace: 10.2.2014

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 23.2. 2018 000 13:14.