Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2014 » Únor:

Burza práce a rekvalifikací: vítaná pomoc nezaměstnaným (Moravskoslezský deník)

Ostrava – Nabídku nových pracovních příležitostí, ale i možnost rekvalifikace zprostředkovala včera Ostravanům a všem obyvatelům Moravskoslezského kraje společnost DTO CZ ve spolupráci s Úřadem práce v Ostravě.

„Pořádáme burzu práce a rekvalifikací pro nezaměstnané dvakrát ročně, vždy na podzim a na jaře nebo na začátku roku. Pokaždé přijelo něco kolem dvou tisíc lidí z celého kraje. Nejvíc ale samozřejmě Ostraváků,“ popisuje průběh burzy náměstek pro obchod a marketing DTO CZ Pavel Hercík.

Chodby budovy společnosti byly včera téměř neprůchodné a i před vstupem postávaly desítky lidí hledajících práci.

Šance získat práci využil i jednadvacetiletý Tomáš z Frýdku­Místku: „Už je to pár let, co jsem ukončil střední školu a nemůžu se nikde uchytit nastálo. Přijel jsem dnes na burzu s kamarády z Frýdku. Dozvěděl jsem se o tom úplně náhodou z médií. Některé nabídky práce mě zaujaly, tak snad budu mít štěstí.“

Pracovní agentury ale i poradenství

Burza pracovních příležitostí trvala od 10 do 17 hodin. Návštěvník se na ní setkal s náborem zaměstnavatelů pro automobilový a potravinářský průmysl a pro energetickou společnost. Přímo na místě probíhaly pohovory a semináře na téma Jak uspět u pohovoru a Jak napsat životopis.

„Je tady velká nabídka pracovních příležitostí přes pracovní agentury, kterých se zúčastnilo tentokrát patnáct. Konkrétně nabírají lidi pro automobilku do Kolína a shánějí zaměstnance do potravinářského průmyslu v Opavě. Lidem je nabídnuto i přes šedesát rekvalifikací a poradenství úřadu práce,“ dodává Pavel Hercík.

Až tři sta kurzů ročně

V současnosti je podle náměstka pro obchod a marketing společnosti DTO CZ silným trendem shánět zaměstnance přes pracovní agenturu.

„Tento způsob zaměstnávání lidí převládá ve všech zemích západní Evropy, u nás vychází ze zákoníku práce,“ sděluje zaměstnanec DTO CZ.

Vzdělávací společnost DTO CZ plánuje uspořádat další burzu práce a rekvalifikací na začátku září. Během celého roku nabízí dvěstě až třista rekvalifikačních kurzů.

Zdroj: Moravskoslezský deník

Autor: tiskové oddělení
Poslední aktualizace: 7.2.2014

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 19.2. 2018 000 18:35.