Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2014 » Leden:

Nezaměstnaným pomáhá česko-švédský projekt (Jihlavské listy)

Těm odborní pracovníci centra zdarma pomáhají s orientací na pracovním trhu i aktivním hledáním zaměstnání.

„Společné centrum zaměstnanosti pro region Velkomeziříčska a Velkobítešska jsme připravovali od letošního ledna. Prvního listopadu jsme jej v budově České spořitelny otevřeli a zdá se, že lidé jeho služby přivítali,“ pochvaluje si starosta Radovan Necid.

Spolupráci se Švédy navázali Velkomeziříčští od roku 2001. V posledních letech ale ztratila na dynamičnosti a k oživení došlo až v uplynulých dvou letech.

„Našli jsme společný zájem na řešení zaměstnanosti v našich městech. Pro nás jsou mimořádně cenné poznatky švédské strany, protože rozvinutý švédský sociální systém je nesmírně inspirující,“ zdůrazňuje Necid. Na jaře proto přípravný tým Vansbra navštívil a odvezl si praktické poznatky s konkrétními příklady.

„Kromě Centra zaměstnanosti nás teď aktuálně čeká vzájemná výměna podnikatelských aktivit. Do Velkého Meziříčí přijedou v září příštího roku zástupci podnikatelské veřejnosti z Vansbra a naopak se naši zaměstnavatelé na jaře 2014 vypraví do Švédska. Naším cílem je, aby došlo ke sjednání konkrétní spolupráce tak, aby se budoucí výměna zkušeností zaměstnavatelů obou měst mohla rozvíjet,“ přibližuje velkomeziříčský starosta.

Doplňuje, že připravuje pozvání starosty Per-Anders Westheda i vedení města na Městské historické slavnosti v září 2014, aby společně mohli probrat i další možnosti vzájemně prospěšné spolupráce.

Zdroj: Jihlavské listy

Autor: tiskové oddělení
Poslední aktualizace: 31.1.2014

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 20.2. 2018 000 22:33.