Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2014 » Leden:

Projekt Od kočárku k podnikání pomáhá ženám po mateřské (Právo)

„Ženy po rodičovské dovolené a ženy v předdůchodovém věku, jimž je projekt určen, se na trhu práce nacházejí ve velmi obtížné situaci. Proto jsme rádi, že jsme se mohli zapojit do aktivity, která jim pomáhá postavit se na vlastní nohy a splnit si svůj sen,“ řekla Právu ředitelka RC Heřmánek Petra Tenglerová.

Účastnice kurzu si získané zkušenosti a poznatky pochvalují.

„Musela jsem ze zdravotních důvodů opustit práci v sociální oblasti a nyní jsem v evidenci úřadu práce. Plánuji však založit si vlastní živnost kreativního strojového šití a také chci poskytovat masáže pohybového aparátu,“ svěřila se například sólo matka tří dětí z Uničova Anna Lasovská (52).

Účast v projektu jí pomohla nejen si ujasnit, v jakém oboru chce pracovat a čeho by ráda v podnikání dosáhla, ale také kolik času chce věnovat podnikání a kolik rodině a svým koníčkům.

Evropské peníze

Projekt, který je financován z prostředků Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu, totiž klade velký důraz na to, aby podnikání žen bylo udržitelné a v souladu s jejich osobním zaměřením a životními rolemi.

Budoucí podnikatelky se pod vedením odborných lektorů dozvěděly, jaké osobnostní předpoklady jsou důležité pro podnikání a také jak postupovat při založení firmy.

Získaly základní povědomí marketingu, využití ICT technologií v podnikatelské praxi a o živnostenském, pracovním a obchodním právu. Sestavily si také svůj vlastní podnikatelský plán a mohou dále využít tzv. mentoring, tedy pracovat pod vedením zkušeného podnikatele nebo podnikatelky.

Jak ale vyplývá ze zkušeností účastnic projektu, minimálně stejně důležitou roli jako získání nových poznatků hraje i možnost sdílet své představy a zkušenosti s ostatními.

„Zvažuji vlastní podnikání a odezva a reakce lektorů i ostatních účastníků pro mě byly velmi důležité. Moje původní představy se díky možnosti konfrontace s ostatními spojily ve smysluplný celek,“ konstatovala třeba sólo matka dvou dětí z Daskabátu Markéta Hanusová (36).

Zdroj: Právo

Autor: tiskové oddělení
Poslední aktualizace: 27.1.2014

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 24.3. 2019 000 14:59.