Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2014 » Leden:

Šéf Domova seniorů Šanov a Modřice zvolen Manažerem 2013 (jihomoravskenovinky.cz)

V prestižní soutěži Národní cena sociálních služeb-Pečovatelka roku 2013, kterou pod patronací Asociace poskytovatelů sociálních služeb vyhlašuje Diakonie Československé církve českobratrské, jej zvolila odborná komise složená ze zástupců Asociace, Ministerstva práce a sociálních věcí a dalších institucí. Patronát nad soutěží, která si klade za cíl vyzvednout výrazné osobnosti v oblasti sociální péče, převzala herečka Hana Maciuchová.

Jiří Dušek je ředitelem čtyř Domovů seniorů specializovaných na Alzheimerovu chorobu a demence, a to v Terezíně, Praze Vysočanech, Modřicích u Brna a v Šanově na Znojemsku. V Terezíně provozuje přitom účelné zařízení pro seniory v kompletně zrekonstruované budově bývalé vojenské nemocnice teprve rok. Díky příjemnému prostředí, kvalitní péči i bohatým aktivizačním programům jej čím dál více vyhledávají klienti nejen z Terezína a blízkého okolí, ale i ze vzdálenějších měst.

"Jako manažer sociálních služeb má Jiří Dušek zkušeností na rozdávání: podílel se na vybudování a uvedení do provozu čtyř velkých seniorských zařízení. Se svými kolegy usiluje o týmovou práci a o vybudování prostředí, kde si lidé váží jeden druhého. Zdůrazňuje, že každý je důležitou součástí jednoho fungujícího organismu domova, ať je to ředitel nebo třeba uklízečka. Motto pana Duška zní: Pečovat o staré a nemocné důstojně a s láskou," uvedla za pořadatele soutěže na adresu vítězného manažera výkonná ředitelka Asociace poskytovatelů sociálních služeb České republiky Alice Švehlová.

Ředitele Domovů seniorů Anavita vítězství v manažerské kategorii příjemně překvapilo a je pro něj závazkem do budoucna.

"Vítězství v kategorii Manažer sociálních služeb je pro mne velmi příjemným překvapením, kterého si hluboce považuji. Domovy Anavita ale nejsou jen o mně. Je to každodenní mravenčí práce desítek schopných lidí v mém týmu, jejichž nasazení a obětavosti si velmi vážím. Práci v sociálních službách považuji totiž za jednu z nejnáročnějších vůbec," komentoval svůj úspěch po teprve třech letech od založení pilotního programu v Šanově na Znojemsku šéf Domovů specializujících se na stařeckou demenci a Alzheimerovu chorobu Jiří Dušek.

Už v tomto roce se navíc počet Duškových Domovů specializujících se na demence ještě rozroste. V plánu jsou totiž další stovky tolik potřebných lůžek v Olomouci, Plzni, Hradci Králové a Havířově. Jihomoravské novinky informoval Robert Hurt.

Kdo je Manažer sociálních služeb Jiří Dušek?
Jiří Dušek (49) je původem z Prahy, nyní žije v Šanově na Znojemsku. Jako člověk zcela mimo sociální oblast si už za pouhé tři roky od založení svého prvního privátního Domova seniorů v Šanově na Znojemsku jako bývalý stavař získal respekt odborníků i veřejnosti. Například Domov seniorů v Šanově je držitelem prestižních certifikátů kvality, jedním je i prestižní certifikát Vážka udělovaný Českou alzheimerovskou společností při splnění řady přísných kritérií. Zakladatel sítě respektovaných Domovů seniorů pod hlavičkou Anavita provozuje již 570 lůžek na jihu Moravy, v Praze a v Terezíně v Čechách. Do budoucna je ovšem firemní filozofií provozovat takové specializované zařízení pro seniory se špičkovou zdravotnickou i ošetřovatelskou čtyřiadvacetihodinovou péčí v každém krajském městě.

Zdroj: jihomoravskenovinky.cz

Autor: tiskové oddělení
Poslední aktualizace: 21.1.2014

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 25.2. 2018 000 08:31.