Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2014 » Leden:

O stáže ve firmách je nebývalý zájem (Právo)

Dobrou zprávou pro zájemce je, že díky úsporám v rozpočtu se stáží nakonec uskuteční o zhruba tisícovku více, než se plánovalo, finální číslo se tak bude pohybovat okolo šesti tisíc. Celkově je evidovaných 8250 zaregistrovaných poskytovatelů a téměř 30 tisíc zájemců o stáž.

„Téměř 20 procent stážistů po skončení stáže poskytovatelé zaměstnali, dalším přibližně 20 procentům nabídli externí spolupráci. Rádi bychom na stávající projekt navázali, Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR plánuje v polovině ledna vypsat výzvu,“ říká Veronika Pelíšková, ředitelka Fondu dalšího vzdělávání, příspěvkové organizace MPSV.

Další projekt – Stáže pro mladé zájemce o zaměstnání – je určen především žákům a studentům posledního ročníku středních, vyšších odborných a vysokých škol, kteří bez praxe obtížně hledají vhodné zaměstnání.

Začarovaný kruh

Firmy dávají přednost lidem s prokazatelnou praxí, a tak se absolventi dostávají do začarovaného kruhu – bez praxe nezískají práci, bez práce není praxe.

V tomto systému je zaregistrováno přes pět tisíc zájemců o stáž a téměř 1500 poskytovatelů. „Před koncem roku jsme odeslali ke schválení projekt Stáže pro mladé zájemce o zaměstnání II. Ten je momentálně v procesu hodnocení. Pokud bude schválen, jeho realizace by mohla začít již na jaře,“ nastiňuje plány do budoucnosti Veronika Pelíšková.

Zdroj: Právo

Autor: tiskové oddělení
Poslední aktualizace: 15.1.2014

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 20.2. 2018 000 12:41.