Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Novinky:

Obsah položky MPSV: Bojujeme proti sexuálnímu násilí na dětech:

MPSV: Bojujeme proti sexuálnímu násilí na dětech

Proč? Matthew se stal ambasadorem nadace Stop the Silence a tímto netradičním způsobem chce upozornit na problematiku sexuálního zneužívání dětí, kterému byl sám jako malý vystaven. Smyslem cesty je nejen prolomit „zeď pomyslného mlčení“ o této problematice, ale také položit lepší základy spolupráce mezi různými typy organizací a nadací, a v neposlední řadě získat pro dětské oběti násilí finanční prostředky.

Jeho pouť začala na konci května minulého roku v Londýně. Koncem roku dorazil Matthew McVarish do Prahy a jeho cesta dnes vedla také na ministerstvo práce a sociálních věcí, které má část agendy spojené s ochranou dětí proti sexuálnímu zneužívání na starosti. Byl přijat Kateřinou Šlesingerovou a Danielem Hovorkou z odboru ochrany práv dětí (SPO) a transformace systému péče o ohrožené děti a rodiny. Pracovníci MPSV seznámili pana McVarishe s platnou legislativou, která reaguje na sexuální zneužívání dětí a jak je nastavena prevence a také celková ochrana práv dětí v ČR.

“Snahu pana McVarishe považujeme za důležitou, sexuální zneužívání dětí je závažný problém a děti se s jeho následky potýkají celý život, proto si vážíme každé příležitosti, při které je na téma detabuizováno,“ říká Kateřina Šlesingerová.

Půjde-li vše podle plánu, dorazí Matthew McVarish v únoru 2015 do cíle své cesty, kterým je město Edinburgh, v jeho rodném Skotsku.

Autor: tiskové oddělení
Poslední aktualizace: 8.1.2014

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 13.12. 2018 000 03:03.