Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2014 » Leden:

Systém na brněnském úřadu práce funguje bez problémů (Právo)

Na pracovišti Mojmírovo náměstí v Brně Králově Poli byl provoz jako v jiné všední dny, žádné návaly. Vyřizují a vyplácejí tam sociální dávky.

„Všechny požadavky na výplatu dávek vyřídíme v zákonné lhůtě do konce měsíce. Dosud lidé byli zvyklí, že vyplácíme v prvních dnech měsíce, ale máme různé technické problémy spojené ještě s minulým vedením našeho resortu,“ říká Hubert Přibyl, jenž nyní vede krajskou pobočku úřadu práce v Brně.

Náhodně oslovených deset lidí na královopolském pracovišti ÚP Právu sdělilo, že své dávky dostanou včas, nikdo z nich nebyl finančně úplně na dně.

„Zvedli mně nájemné o tisícovku, podala jsem si žádost o zvýšení příspěvku na bydlení, nevím ale, o kolik mně příspěvek zvýší,“ říká 72letá důchodkyně Karla.

Pětačtyřicetiletý Petr byl úřadem vyzván, aby předložil přeplatek za plyn. Nelíbí se mu, že ÚP určitou částku z přeplatku odečte.

„Kdybych přeplatek nepřiznal, úředníci to po čase zjistí a musel bych zpětně vracet vyplacené dávky,“ říká Petr.

Je vyučeným zedníkem, už ale půl druhého roku nemá práci, i když by mohl dělat i v jiném, souvisejícím řemesle. Ředitel Kontaktního pracoviště ÚP ve Vyškově Jan Marek vysvětlil, že v současné době přecházejí na nový systém.

„Pracuje bezproblémově. Zásadní je, abychom přelili všechna nová i staronová data, pracujeme na tom velmi intenzivně. Věřím, že naši dodavatelé se s ministerstvem práce a sociálních věcí dohodnou, vše zvládneme včas,“ říká Marek a potvrzuje tak slova tiskové mluvčí generálního ředitelství ÚP Kateřiny Beránkové, která tvrdí, že vážné problémy nikde nenastaly.

Zdroj: Právo

Autor: tiskové oddělení
Poslední aktualizace: 7.1.2014

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 24.2. 2018 000 16:24.