Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost:

Videoarchiv MPSV

Obsah položky Videoarchiv MPSV:

 • Videozáznamy tiskových konferencí MPSV
 • Videozáznamy z konferencí, seminářů a ostatních akcí
 • Cyklus reportáží na téma ženy bez práce
  Byli jste několik let s dítětem na rodičovské dovolené a chystáte se k návratu do zaměstnání? Pátráte po informacích, které by Vám návrat usnadnily? MPSV pro Vás připravilo společně s Českou televizí cyklus reportáží, ve kterých se dozvíte, co je potřeba udělat před nástupem do práce, jaké máte možnosti při hledání nového zaměstnání, na co si dát pozor při přijímacím pohovoru a řadu dalších důležitých informací.
 • Cyklus reportáží o Integrovaném informačním portálu MPSV
  Ministerstvo práce a sociálních věcí připravilo ve spolupráci s Českou televizí seriál reportáží o Integrovaném informačním portálu MPSV. Celkem osm reportáží je určeno všem, kteří hledají nebo nabízejí práci, zajímají se o pracovněprávní problematiku nebo jen potřebují informace z této oblasti. Jednotlivé reportáže si můžete pustit také na našich webových stránkách.

  Integrovaný portál MPSV spustilo Ministerstvo práce a sociálních věcí k 1.1.2005. Portál poskytuje především ucelené informace z oblasti zaměstnanosti a státní sociální podpory. Nabízí také informace o možnostech zaměstnání v Evropské unii a Evropském hospodářském prostoru. Zájemci zde naleznou mimo jiné také údaje o sociálním zabezpečení občanů v sekci Česká správa sociálního zabezpečení a další informace z resortu práce a sociální politiky.
 • Dokument "Bez klecí aneb dobrá praxe"
  V souvislosti s řešením problematiky používání restriktivních prostředků v zařízeních sociálních služeb byl ministerstvem produkován film "Bez klecí aneb dobrá praxe". Vzhledem k širokému zájmu odborné veřejnosti o shlédnutí tohoto filmu zpřístupňujeme tento dokument i na síťi internet.
 • Dokumentární cyklus Táta jako máma
  Ministerstvo práce a sociálních věcí představuje ojedinělý projekt o otcích v rolích matek. Devítidílný cyklus dokumentů MPSV vznikl v dílně filmové a televizní společnosti Febio, s. r. o. Generálním partnerem projektu je Stavební Spořitelna České spořitelny, a. s. Cyklus vysílá Česká televize na programu ČT 1.

  Dokument MPSV představuje tatínky, kteří umožnili svým partnerkám chodit do zaměstnání, tatínky, kteří opustili nebo utlumili pracovní aktivity natolik, aby se mohli stoprocentně věnovat péči a výchově svých ratolestí, tatínky, kteří se starají o zdravé i nemocné děti, tatínky, kteří s dětmi žijí sami, tatínky, kteří mají děti v náhradní rodinné péči. Každý díl obsahuje výpovědi tří otců a jejich rodin, které mají vždy společný prvek.
 • Doma tady a teď
  Dokumentární film „Doma tady a teď“ sleduje osudy tří cizinců. Raisa pochází z Čečenska, Ivan je Ukrajinec a Oxana se narodila na Sibiři. Všichni teď žijí a pracují v České republice. Přišli za kariérou, štěstím i svobodou. Jak se jim u nás líbí, s jakými problémy se potýkají? Potřebujeme cizince a děláme dost pro to, aby se u nás mohli cítit jako doma?

  Film natočila režisérka Linda Jablonská v rámci informační kampaně Ministerstva práce a sociálních věcí k pilotnímu projektu „Výběr kvalifikovaných zahraničních pracovníků.“
 • Informační a motivační videoprojekt o Evropském sociálním fondu v ČR
  Chcete čerpat finance z ESF a nevíte, jak na to? Tento film Vám poradí.
  Herci Vanda Hybnerová a Saša Rašilov překládají "eurospík" do srozumitelného jazyka s laskavým humorem a vydatně jim při tom pomáhá animovaná ESF-postavička "BeneBene".

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 22.9. 2019 000 22:12.