Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2013 » Listopad:

Stáže ve firmách pomáhají získat novou práci. Více než 4 tisíce lidí je absolvovalo (Nymburský deník)

S lepší variantou než vysedávat doma a čekat na zázrak přichází projekt Stáže ve firmách, který zajistil získání často žádané praxe již 4 000 lidem z celé republiky.

Nezaměstnaným se může stát každý. O práci dnes přijde ostřílený odborník v oboru, bez práce mohou být absolventi bez praxe či osoby, které se vracejí na pracovní trh, např. po rodičovské dovolené. S nezaměstnaností se tak v současné době potýká více než půl milionu Čechů. Variant, jak si zlepšit své postavení na trhu práce, se nabízí hned několik. Jednou z nich je seberozvoj v podobě vzdělávání na odborné stáži.

Díky projektu Stáže ve firmách, který realizuje Fond dalšího vzdělávání jako příspěvková organizace Ministerstva práce a sociálních věcí, mají například absolventi příležitost ověřit si své znalosti a dovednosti v praxi, čímž se stanou pro budoucí zaměstnavatele mnohem atraktivnější. Pro nezaměstnané, eventuálně osoby, které se na trh práce vracejí po určité pauze, je pak stáž navíc užitečným prostředkem ke zjištění, jak se za dobu, kdy byli bez stálého místa, situace v jejich oboru změnila.

„Stáž mi pomohla posunout se dále a nesedět a trápit se, že nemohu najít zaměstnání,“ říká Jarmila P., která absolvovala stáž v Ostrovačicích.

Hlavním mottem projektu se staly citáty ze skutečných příběhů stážistů:

Cítil jsem, že jsem skutečně zapadl do chodu firmy. Naučil jsem se nové věci, které využiji v dalším zaměstnání.

Marek H., Karviná: Teprve tento projekt mi umožnil i při rodičovské dovolené získat zkušenosti v oboru, který mám vystudovaný, ale na který by mě do klasického zaměstnání nepřijali, protože nemám potřebné zkušenosti.

Jitka M., střední Čechy: Ke 12. listopadu se do projektu zaregistrovalo celkem 27 737 uchazečů o stáž, za poslední týden se zaregistrovalo více než 450 uchazečů. Téměř třetina z celkového počtu registrovaných (8 800) se přihlásila alespoň ke jedné kartě stáže. od začátku projektu již bylo zahájeno 4 161 stáží u 1 641 poskytovatelů a zájemců stále přibývá.

„Díky této formě vzdělávání již téměř 2 500 stážistů úspěšně získalo praxi a odneslo si certifikát dokládající jejich dovednosti,“ říká Kateřina Šímová, hlavní manažerka projektu. „Návštěvníci stránek www.stazevefirmach.cz si mohou vybírat z nabídky více než 129 šablon stáží, například v oborech cukrář, pekař, kadeřník, kosmetička, masér, architekt, stavební inženýr, středoškolský učitel a dalších,“ dodává Kateřina Šímová.

Zdroj: Nymburský deník

Autor: tiskové oddělení
Poslední aktualizace: 25.11.2013

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 20.6. 2019 000 05:42.