Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Novinky:

MPSV: Pracujeme na plynulém převodu dotací na sociální služby

Již od srpna letošního roku se schází expertní tým složený ze zástupců ministerstva práce a sociálních věcí a Sociální komise Asociace krajů České republiky jehož úkolem je nastavit bezproblémový přechod pravomocí v oblasti koncepce financování sociálních služeb a nastavení funkčního mechanismu mezi MPSV a kraji.

Na dnešním jednání se probíraly otázky a připomínky k věcnému řešení Nařízení vlády ČR, které se zabývá hlavně podmínkami poskytování dotací na sociální služby a jejich dopad na jednotlivé poskytovatele a síť sociálních služeb v České republice. Mezi zúčastněnými panovala shoda na nutnosti správného nastavení společného systému financování již od počátku, a byla jasně definována nutnost dokončit strategii rozvoje a financování sociálních služeb. Důležité bude rovněž hledisko kontrolní, tak aby byly peníze v této oblasti vynakládány účelně, efektivně a transparentně. Na pořad jednání přišla i problematika související s novým programovacím obdobím evropských strukturálních fondů, nebo novela zákona o hmotné nouzi, která se této oblasti také úzce dotýká. Představen byl i návrh Národní strategie rozvoje sociálních služeb pro období 2014 – 2020, který bude zařazen do vnitřního připomínkového řízení ministerstva.

MPSV zastupoval na dnešním pracovním jednání náměstek ministra pro sociální a rodinnou politiku Pavel Čáslava, náměstek pro EU, mezinárodní spolupráci, sociální začleňování a rovné příležitosti Jan Dobeš a další zástupci ministerstva.

FOTOGALERIE

Autor: tiskové oddělení
Poslední aktualizace: 21.11.2013

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 23.5. 2019 000 18:54.