Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2013 » Listopad:

Nabídky práce jsou ještě aktuálnější (Havířovský deník)

Tato novinka, která aktualizuje nabídku volných pracovních míst, funguje v celé republice. Stačí tedy, aby zaměstnavatel umístil nabídku volného pracovního místa, a ta se vzápětí objeví na internetu. Nový systém je zajímavý také pro firmy, které shánějí zaměstnance. Zcela zdarma mohou zveřejňovat své nabídky zaměstnání nebo si sami vyhledávat vhodné kandidáty mezi uchazeči. Zájemce o práci tak zvyšuje svou šanci najít ji tím, že do systému vloží svá data s informacemi o svém vzdělání a dovednostech. Novinkou je podle Jana Rychlého z Úřadu práce v Karviné také vylepšený styk se zaměstnavateli.

„Tento projekt je zatím ve fázi příprav, ovšem do budoucna by mohl přinést kýžené ovoce v podobě zvýšené nabídky práce. Lidé z úřadu práce budou každopádně kontaktovat různé zaměstnavatele i v terénu a sbírat tak poznatky o volných místech,“ dodal Jan Rychlý.

Inovaci vítají i uchazeči o práci. „Netušila jsem, že mohu na stránky nahrát i své údaje a zaměstnavatelé si mě mohou sami od sebe vybrat. To je určitě výborná možnost,“ řekla Deníku pětačtyřicetiletá Lenka Michelková, která po propuštění z práce v ostravské firmě, jež snižovala stavy, hledá v Karviné místo už půl roku.

„Denně odešlu minimálně dvě žádosti o zaměstnání, mnohdy i několikrát do jedné firmy, aby mi alespoň napsali, že nemají zájem. Ta nejistota je hrozivá,“ řekla Michelková.

Každý, kdo by chtěl sledovat nabídku volných pracovních míst co nejpečlivěji, má možnost přes webové stránky ministerstva práce a sociálních věcí na adrese www. mpsv.cz, kde skrze integrovaný portál lze vyhledat aktuální nabídku práce po celé republice.

Zdroj: Havířovský deník

Autor: tiskové oddělení
Poslední aktualizace: 15.11.2013

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 20.2. 2018 000 22:15.