Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2013 » Listopad:

Projekt pro mladé nezaměstnané ze Šumperska skončil úspěchem (Šumperský a jesenický deník)

Jiří tak získal své první zaměstnání, práci zatím sháněl neúspěšně. Mladíkovi se totiž nepodařilo ani dokončit učiliště, takže bez kvalifikace byl bez valných šancí.

Zmíněný projekt nyní po dvou letech skončil, hrazený byl z prostředků Evropské unie a ministerstva práce a sociálních věcí. Mladí nezaměstnaní dostali možnost se do něj začlenit prostřednictvím poboček úřadů práce, realizace se chopila šumperská nezisková organizace RES­ ­SEF.

Podobnou zkušenost jako Jiří získalo nakonec více než 64 účastníků, jednalo se o mladé lidi ve věku od 18 do 26 let, kteří jsou znevýhodněni na trhu práce. Většina z nich absolvovala stáže u různých zaměstnavatelů, kteří jim tak umožnili získat potřebnou praxi.

Zmíněnému projektu vyšlo vstříc dvaadvacet společensky odpovědných firem, institucí i živnostníků z celého okresu, jednalo se například o Fortex, Domov důchodců Šumperk, podnik Siemens a mnoho dalších.

Podporované zaměstnávání je efektivní metoda pro osvojení nebo znovuzískání pracovních návyků.

„Pro mladé lidi často může znamenat nový start, který jim zároveň umožní získat nové dovednosti. Ty je pak mohou motivovat k odpoutání se od života závislého na podpoře v nezaměstnanosti, případně na sociálních dávkách,“ vysvětlil předseda šumperského občanského sdružení RES­SEF Miloslav Kubíček.

Účastníci zařazení do projektu nejdříve absolvovali teoretickou část, při níž se například učili, jak úspěšně komunikovat se zaměstnavatelem, sepsat životopis či se orientovat v pracovních nabídkách. Následovala několikaměsíční praxe v podnicích. Celkem se podařilo vytvořit zhruba dvě desítky pracovních míst.

„Jsem velmi rád, že se nám podařilo dosáhnout cíle v nelehkých podmínkách. Projekt považuji za úspěšný. Rád bych touto cestou poděkoval všem účastníkům a podpořeným zaměstnavatelům za ochotu pomoci a také za jejich pochopení,“ dodal Miloslav Kubíček.

Zdroj: Šumperský a jesenický deník

Autor: tiskové oddělení
Poslední aktualizace: 13.11.2013

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 20.2. 2018 000 12:48.