Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2013 » Listopad:

Stáže ve firmách se osvědčily, každý čtvrtý stážista byl zaměstnán

Projekt Stáže ve firmách – vzdělávání praxí realizuje Fond dalšího vzdělávání, příspěvková organizace Ministerstva práce a sociálních věcí. Na začátku si vytyčil dva hlavní cíle: zprostředkovat stáž pěti tisícům lidí, kteří jsou znevýhodněni na trhu práce, a zakotvit systém stáží do české legislativy.

PROJEKT UVÍTALY I FIRMY

Do projektu se zaregistrovalo téměř 7500 poskytovatelů a stáže byly zahájeny u 1600 firem. Přitom každý čtvrtý stážista se osvědčil a byl poskytovatelem stáže zaměstnán. Program je koncipován tak, že stážisté nemají nárok na mzdu (stáž je jejich vzděláváním), avšak nepřichází o státní příspěvky, jež jim příslušely i před nástupem na stáž. Firmám jsou za stážistu uhrazeny fixní náklady, které jsou přesně definované.

OČIMA ČÍSEL

Projekt Stáže ve firmách – vzdělávání praxí nedávno oslavil významné jubileum. Tím je 4000 zahájených stáží za uplynulý rok, přičemž k 10. říjnu byly úspěšně dokončeny tři čtvrtiny z nich. Více než polovina se uskutečnila na Moravě, přesně 55 %, nejvíce pak v Jihomoravském kraji (19 %). Hlavní město Praha obsadilo se svými 17 % druhou příčku.

Citáty a reakce lidí, kteří již stáž úspěšně absolvovali, najdete na YouTube a facebookových stránkách projektu.

Zdroj: TRADE NEWS

Autor: tiskové oddělení
Poslední aktualizace: 13.11.2013

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 20.2. 2018 000 22:34.