Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2013 » Listopad:

Ministerské stáže v oboru sociální péče jsou přínosem, zájemci se ještě mohou přihlásit (Havlíčkobrodský deník)

Projekt Stáže ve firmách – vzdělávání praxí ministerstva práce a sociálních věcí a ministerstva školství pomáhá těm, kteří marně shánějí práci kvůli nedostatku praxe.

„Díky stážím mohou lidé získat lepší uplatnění, zvyšují si tak šance na získání konkrétního místa,“ uvedl ministr práce a sociálních věcí František Koníček.

„Stáže v oblasti sociální péče probíhají od začátku července, ale již nyní máme pozitivní ohlasy, a to jak od poskytovatelů stáží, tak i od stážistů. Zájem o ně je velký, registrovalo se již přes 200 uchazečů. Díky stážím lidé získají jasnou představu, co práce pro druhé obnáší,“ říká Kateřina Šímová, hlavní manažerka projektu Stáže ve firmách z Fondu dalšího vzdělávání.

Přihlašování ke kartám stáží v oboru sociální péče začalo 1. června 2013.

K dnešnímu datu vypsalo 357 poskytovatelů 418 karet stáží a přihlásilo se k nim přes 200 uchazečů. První stáže v sociálních službách již byly ukončené a jejich absolventi získali certifikát Europass – doklad o stáži. Dalších 23 stáží v současnosti probíhá především v Olomouckém, Pardubickém a Moravskoslezském kraji.

„Pro neziskové organizace našeho typu jsou stáže obrovským přínosem. Umožňují nám najít vhodné stážisty, a zároveň jim ukážou, že práce v sociálních službách může být velmi zajímavá,“ říká ředitelka Občanského sdružení AVE Andrea Folterová.

Poskytovatelé a uchazeči mohou vybírat ze čtyř pozic: sociální pracovník v zařízení sociálních služeb, všeobecná sestra v zařízení sociálních služeb, pracovník v sociálních službách vykonávající přímou obslužnou péči a pracovník v sociálních službách vykonávající základní výchovnou činnost.

Více informací je k dispozici na stránce http://www.stazevefirmach.cz/.

(O autorovi - Petr Sulek, tiskový mluvčí MPSV)
Zdroj: Havlíčkobrodský deník

Autor: tiskové oddělení
Poslední aktualizace: 11.11.2013

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 20.2. 2018 000 10:34.