Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2013 » Listopad:

MPSV chce zabránit zneužívání doplatku na bydlení (Moderní obec)

Novela nastaví přesná pravidla pro poskytování doplatku na bydlení do jiných než bytových prostor tak, aby nedocházelo ke zneužívání dávky a aby se doplatek na bydlení poskytoval pouze do míst, která jsou způsobilá k bydlení.

Zavést by se měly i standardy kvality bydlení, které jiné než bytové prostory musí splňovat, aby do nich vůbec bylo možné doplatek na bydlení poskytnout.

Novela by měla upřesnit i výši odůvodněných nákladů na bydlení podílem všech osob, které užívají jeden byt nebo jiný než bytový prostor, i když tito lidé společně nehospodaří a nemají k sobě vyživovací povinnost.

»Chceme docílit toho, aby se na jeden byt či jiný než bytový prostor v součtu poskytoval pouze jeden doplatek na bydlení«, upřesňuje ministr práce a sociálních věcí František Koníček.

Výdaje na tuto dávku se v posledních letech zvyšují, například mezi lety 2007–2012 vzrostly z 523,5 mil. Kč na 1,673 mld. Kč.

Zdroj: Moderní obec

Autor: tiskové oddělení
Poslední aktualizace: 8.11.2013

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 20.6. 2019 000 04:51.