Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2013 » Listopad:

Exekuce se nevyhýbá ani důchodcům (ct24.cz)

Podle ní důchodci často půjčují dětem nebo třeba zapomínají platit za popelnice. Jako jeden z důvodů ale uvádí i prodejní akce.

K poslednímu zářijovému dnu letošního roku evidovala ČSSZ téměř 70 tisíc důchodů se zařízenou exekuční srážkou. Ještě v září roku 2012 to přitom bylo 65 615. Nárůst je tedy letos poměrně znatelný.

Kdo má důchod extrémně nízký, exekuce mu z něj neukrojí

Exekuční srážky provádí sociální správa i z dávek nemocenského pojištění, do září jich provedla přes 45 tisíc, a to za téměř 57 milionů. Exekuce se týkají starobních, invalidních i pozůstalostních důchodů. "Pokud je důchod velmi nízký, nelze z něj srážet ani exekuce," vysvětlila mluvčí ČSSZ Jana Buraňová.

Na exekucích dávek se podílí také často zmiňované prodejní akce. "Prodejní akce pro seniory jsou také jednou z příčin, lidé často neuváženě nakupují a pak to nejsou schopní splácet," dodala Buraňová.

Zdroj: ct24.cz

Autor: tiskové oddělení
Poslední aktualizace: 8.11.2013

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 18.2. 2018 000 09:53.