Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2013 » Listopad:

Karlovarsko se zapojilo do projektu Stáže ve firmách (prvnizpravy.cz)

Aktuálně v tomto kraji bylo zahájeno více než 126 stáží a téměř 90 zaregistrovaných poskytovatelů stáž dalším zájemcům z Karlovarského kraje nabízí.

Projekt Stáže ve firmách – vzdělávání praxí realizuje Fond dalšího vzdělávání, příspěvková organizace MPSV, v rámci Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost. Jak vyplývá ze statistik, celkově se v rámci projektu rozběhlo již více než 4100 stáží po celé České republice.

Zájem o účast na projektu projevilo v Karlovarském kraji celkem téměř 811 uchazečů.

Projekt je určen přednostně pro osoby znevýhodněné na trhu práce, jako např. absolventy, nezaměstnané, osoby vracející se na trh práce (např. rodič na/po rodičovské dovolené) a zájemce o další vzdělávání. Projekt má za cíl zvyšovat konkurenceschopnost na trhu práce a umožnit stážistům získat praxi a nové dovednosti. Výstupem bude Národní katalog stáží a databáze poskytovatelů stáží.

Díky této inovativní formě vzdělávání již více než 340 stážistů z Karlovarského kraje úspěšně dokončilo stáž a odneslo si certifikát dokládající jejich praktické dovednosti. Několika stovkám z nich pak bylo díky stáži nabídnuto zaměstnání.

Největší zájem o poskytování stáží je ze strany poskytovatelů se sídlem na Moravě, především pak v kraji Jihomoravském a v Praze.

„Velký zájem o stáže ve firmách nás samozřejmě těší. Chceme docílit ukotvení stáží v české legislativě jako uznávané formy vzdělávání. To je motivace, která udává směr naší práci,“ komentuje situaci PhDr. Kateřina Šímová, hlavní manažerka projektu Stáže ve firmách – vzdělávání praxí.

Zdroj: prvnizpravy.cz

Autor: tiskové oddělení
Poslední aktualizace: 4.11.2013

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 23.3. 2018 000 02:37.