Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2013 » Říjen:

Konec sKaret je tady. Na úřad lidé nemusí (Metro)

Oficiálně sKarty končí od 1. listopadu, ve skutečnosti však budou alespoň částečně fungovat ještě půl roku. Lidé, kteří doposud karty sociálních dávek využívali, se tak zítra nemusí hnát na úřad, aby zjišťovali, co mají dělat. V průběhu listopadu jim do schránky přijde dopis od úřadu práce s vysvětlením, jak dále postupovat. „Uděláme vše pro to, aby zrušení sKaret mělo minimální dopad na naše klienty a aby tento proces nijak neovlivnil výplatu dávek,“ říká generální ředitelka úřadu práce Marie Bílková. Všichni držitelé sKarty budou nejpozději do 1. prosince vědět, jak se v konkrétní situaci zachovat.

V případě, že si klient přeposílá v současné době dávky z účtu sKarty na svůj bankovní účet, změny se ho nedotknou. V souladu se zákonem proběhnou jen technické úpravy a od dubna 2014 bude dostávat peníze na svůj účet přímo. Změny se nedotknou ani lidí, kteří sKartu vlastní, ale jejím prostřednictvím žádné dávky nepobírají. „V tomto případě není nutné Úřadu práce ČR cokoli oznamovat,“ vysvětluje Bílková. Jiný postup nastane, jestliže držitel karty čerpá dávky přímo prostřednictvím sKarty. V tom případě bude nutné, aby nejpozději do 31. ledna 2014 osobně nebo písemně oznámil úřadu práce, jakým způsobem chce dávky dostávat.

Citát „Cílem je, aby se vše odehrálo maximálně plynule a lidé zbytečně nemarnili čas.“
FRANTIŠEK KONÍČEK, MINISTR PRÁCE A SOCIÁLNÍCH VĚCÍ

Zdroj: Metro

Autor: tiskové oddělení
Poslední aktualizace: 31.10.2013

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 22.8. 2019 000 07:14.