Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2013 » Říjen:

Stáže ve firmách jsou stále více využívané (deniky.cz)

Projekt Stáže ve firmách – vzdělávání praxí je určen, přednostně osobám znevýhodněným na trhu práce. Jsou to například absolventi škol, nezaměstnaní, lidé se zájmem vrátit se po čase do práce nebo zájemci o další vzdělávání.

Jeho cílem je zvyšování konkurenceschopnosti na trhu práce a pro stážisty umožnění získat praxi a nové dovednosti. Výstupem bude Národní katalog stáží a databáze poskytovatelů stáží. V Opavě bylo zahájeno už pětadvacet stáží a dvanáct bylo již ukončeno. Přihlásilo se do nich pětapadesát uchazečů s trvalým bydlištěm v Opavě. Ve společnosti Dave Design stážovala Radka Skřečková, v Ekobau Invest David Teichmann a v Panství Morava Tereza Morysová. Další stáž bude zahájena k 15. říjnu. Projekt realizuje Fond dalšího vzdělávání v rámci Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost.

„Zájem o stáže ve firmách je velký, a to nás samozřejmě těší. Chceme docílit ukotvení stáží v české legislativě jako uznávané formy vzdělávání. To je motivace, která udává směr naší práci,“ konstatuje hlavní manažerka projektu Kateřina Šímová.

Projekt je otevřený dalším zájemcům. Bližší informace najdou na webu http://www.stazevefirmach.cz nebo http://www.facebook.com/stazevefirmach. K dispozici mají též bezplatnou infolinku 800 779 977, kterou mohou využít během pracovních dnů od 9 do 16 hodin.

Zdroj: deniky.cz

Autor: tiskové oddělení
Poslední aktualizace: 22.10.2013

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 22.8. 2019 000 06:29.