Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2013 » Říjen:

Najděte práci na veletrhu a získejte nový impuls ve své kariéře (HR management)

Návštěvníci mohou najít práci ve výrobních společnostech, maloobchodě, bankách, logistických společnostech, centrech sdílených služeb nebo IT společnostech a mohou ve svůj prospěch využít 116 přednášek a workshopů s 134 řečníky nebo lektory.

Firmy hledají nejen technické vzdělání a jazyky

Loni se mezi vystavovateli ve větším počtu poprvé objevily výrobní společnosti. Odráželo to situaci na trhu práce, kde všichni volají po technicky zaměřených pracovnících. Letos se zúčastní 17 výrobních podniků od automobilových dodavatelů přes výrobce digitální bezpečnosti, potravinářské nebo strojírenské společnosti, betonárky po společnosti nabízející řešení pro optická média nebo leteckou dopravu. Jako obvykle přijíždějí společnosti z maloobchodu, které hledají nejen lidi na prodejny, ale i specialisty na centrálu. Své jazykové schopnosti uplatníte u center sdílených služeb a nadnárodních společností. Mezi vystavovateli budou banky a finanční domy, logistické společnosti nebo IT společnosti.

„Profesia days nabízejí aktuální trendy v náboru zaměstnanců a poskytuje obrázek, jak se trh práce vyvíjí. Podle zastoupení zaměstnavatelů je znatelný neustálý důraz na jazykovou vybavenost uchazečů. Jistou výhodu mají i specialisté a experti s technickým vzděláním. Návštěvníci naleznou na veletrhu širokou paletu pozic,“ řekla Zuzana Lincová, Country Manager Profesia.cz.

Využijte svou příležitost a získejte práci

Hlavní vizí veletrhu je, aby každý návštěvník dostal nový impuls ve své kariéře, proto přináší bohatý odborný program. Návštěvníci se budou moci na veletrhu práce již tradičně seznámit se zaměstnavateli a získat odpovědi na otázky k nové práci, které je zajímají, bez stresu z pohovoru.

Program tvoří 116 přednášek a workshopů s 134 řečníky nebo lektory. Můžete si vyzkoušet testování jazyků nebo počítačových znalostí, využít poradenství. Letos jsou připraveny novinky v podobě workshopů, jak rozjet start up, což je nově vznikající projekt. Je připravený i dětský koutek, který usnadní návštěvu rodičům. Na závěr každého dne se losují hodnotné ceny pro návštěvníky, například vzdělávací kurzy nebo jazykový pobyt v zahraničí.

Zdroj: HR management

Autor: tiskové oddělení
Poslední aktualizace: 21.10.2013

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 22.8. 2019 000 07:06.