Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2013 » Říjen:

Českolipský úřad práce školí pracovníky, kteří budou v terénu pomáhat lidem sehnat práci (zpravy.rozhlas.cz)

Zároveň budou pomáhat uchazečům o zaměstnání najít práci, připravit je na výběrové řízení, a pokud to okolnosti dovolí, být přímo u výběrového řízení jako morální podpora.

„Těch informací je spoustu, takže se člověk cítí zahlcen, ale věřím tomu, že postupně v průběhu praxe se všechno usadí,“ říká Jana Legezová, jedna z budoucích agentek.

Neustále má u sebe poznámkový notes, do kterého si vše zapisuje. Na oddělení trhu práce mají pracovníci na starosti společensky účelná místa.

„Když příjdu na monitoring, na návštěvu za zaměstnavatelem, můžu mu předat informaci, že pokud zaměstná uchazeče, kteří jsou v evidenci úřadu práce, může získat příspěvky,“ vysvětluje referentka zaměstnanosti.

Na stole má Jana Legezová papíry plné instrukcí. Je mezi nimi i osnova jednání při monitorovací návštěvě nebo dokument s vytištěnou mapou.

„To je zpráva z monitorovací návštěvy, kdy kromě jiného zjišťujeme pro uchazeče například, jakým způsobem se mohou k tomu zaměstnavateli dostat,“ vysvětluje Jana Legezová.

Po zvládnutí veškeré administrativy se noví agenti vydají ke konci října mezi zaměstnavatele, aby mohli pomoci nezaměstnaným najít práci.

zpravy.rozhlas.cz, 15. 10. 2013

Autor: tiskové oddělení
Poslední aktualizace: 16.10.2013

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 22.8. 2019 000 06:29.