Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Novinky:

Koníček v ČSSZ: Lidé na prvním místě

Mimo jiné připomněl nemravnou valorizaci, která znamená, že se důchody od Nového roku zvýší v průměru pouze o 45 korun měsíčně. MPSV je totiž kvůli rozhodnutím dřívějších vlád podle zákona v roli pouhého administrátora, který může důchody zvýšit jen podle ekonomických ukazatelů. Ministr zdůraznil, že už zadal připravit mimořádnou valorizaci důchodu v roce 2014. Více na http://www.mpsv.cz/files/clanky/16307/TZ_270913b.pdf.

Ministr práce a sociálních věcí poděkoval zaměstnancům ČSSZ za dosavadní práci. Uvedl, že si je vědom náročnosti této práce, včetně medializované činnosti lékařské posudkové služby. Zmínil také společný zájem a snahu nenechat lidi zbytečně běhat po úřadech a být maximálně proklientsky orientovanou autonomní organizací.

František Koníček informoval také o aktuálním dění, co se týče karty sociálního systému, tzv. sKarty. Podrobnosti jsou na http://www.mpsv.cz/files/clanky/16329/TZ_011013c.pdf. Zastavil se také u úrazového pojištění, o kterém se už dlouho mluví, že by měl spravovat stát, ale stále se to odsouvá. Bohužel v dané chvíli ministr nevidí jiné řešení, než opět předložit vládě návrh na posun tohoto převodu.

Ministr poukázal i na finanční situaci České republiky. Kromě toho, že se zvýšil státní dluh, je zřejmý problém s čerpáním fondů Evropské unie. Je jasné, že se nepodaří dočerpat peníze ze současného programovacího období. Na MPSV se proto revidují projekty financované z EU a v brzké době by resort chtěl zveřejnit výsledky.

František Koníček zmínil i JIM, tedy jednotné inkasní místo. Projekt připravovaný s někdejším ministrem financí Eduardem Janotou dnes bohužel ztratil původní smysl. Synergií informací měl přinést státu významné úspory. Tato ambice ale postupem času podle ministra zmizela a bohužel to dnes vypadá jako kočkopes. František Koníček říká, že to chce krátké řízení a vrátit JIMu původní smysl.

FOTOGALERIE

Autor: tiskové oddělení
Poslední aktualizace: 11.10.2013

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 24.3. 2019 000 13:57.