Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2013 » Říjen:

Sociální služby již brzy v elektronickém katalogu (zlinskenovinky.cz)

Katalog umožňuje všem jeho uživatelům získat jednoduchým způsobem přehled o sociálních službách poskytovaných na území Zlínského kraje.

Nejen široká veřejnost, ale především odborní pracovníci mohou katalog využít pro poskytnutí kvalitního základního sociálního poradenství potencionálním uživatelům služeb. Pro poskytovatele sociálních služeb se konaly na půdě krajského úřadu dva semináře. Účastníci semináře se seznámili s principy fungování katalogu a zároveň byli požádáni o doplnění požadovaných údajů jimi realizovaných sociálních služeb pro potřeby elektronického katalogu. Zlínské novinky informovala Sýkorová Dvorníková Gabriela, tisková mluvčí Zlínského kraje.

S elektronickým katalogem budou před jeho spuštěním seznámeni také zástupci obcí s rozšířenou působností na území Zlínského kraje. Bude vytvořen reklamní banner, který mohou zájemci např. z řad poskytovatelů sociálních služeb nebo obcí umístit na své webové stránky. Prostřednictvím tohoto banneru bude fungovat rychlý odkaz na stránky elektronického katalogu.

Vsetínský jazzový festival Josefa Audese se blíží

Katalog sociálních služeb bude oficiálně spuštěn nejpozději do konce února 2014. Při řešení konkrétní životní situace lze v katalogu vyhledávat podle čtyř základních nabídek: Životní situace, Potřeba řešit, Aktuální témata, Fulltextové vyhledávání a pomocí záložky „Podrobné vyhledávání“. Například pokud hledáte pomoc při zajištění péče o seniora, lze si nastavit místo, potřebu, kterou řešíte (péče), životní situace (problémy ve stáří), cílovou skupinu (senioři) a dostanete výčet poskytovatelů, kteří danou službu zajišťují.

Na vytvoření elektronického katalogu se podíleli nejen odborní pracovníci Krajského úřadu Zlínského kraje, ale také zástupci vybraných poskytovatelů sociálních služeb a obcí prostřednictvím vytvořených pracovních skupin či v souvislosti s testováním vytvořené demoverze katalogu. Celý projekt realizuje Zlínský kraj ve spolupráci se společností DERS s.r.o. v návaznosti na systémové opatření Střednědobého plánu rozvoje sociálních služeb ve Zlínském kraji pro období 2012 – 2015.

Zdroj: zlinskenovinky.cz

Autor: tiskové oddělení
Poslední aktualizace: 9.10.2013

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 22.8. 2019 000 06:58.