Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2013 » Září:

Výstava úřadu práce představí život s hendikepem (Zlínský deník)

„Úřad práce poskytuje osobám se zdravotním postižením příspěvky na zvláštní pomůcky, které jim pomáhají v osobním i pracovním životě. Příkladem může být zakoupení motorového vozidla a jeho dodatečná úprava, práce spojené s úpravou koupelny a WC a rozšířením dveří v bytě a samotné zvláštní pomůcky pro osoby tělesně, zrakově a sluchově postižené,“ informovala tisková mluvčí krajské pobočky úřadu práce ve Zlíně Miriam Majdyšová.

Podle ní bylo v letošním roce dosud poskytnuto 270 příspěvků v celkové částce 31 871 tisíc Kč. Na výstavě budou prezentovány kompenzační pomůcky pro osoby s těžkou vadou nosného nebo pohybového ústrojí včetně trenažéru ručního ovládání motorového vozidla. Bude možno zhlédnout také pomůcky pro zrakově postižené s ukázkami výchovy a přípravy vodicích psů. Řadu pomůcek si mohou návštěvníci vyzkoušet.

Zdroj: Zlínský deník

Autor: MPSV
Poslední aktualizace: 16.9.2013

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 22.2. 2018 000 23:43.