Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2013 » Září:

Náměšť: Kavárna Pohodička jako sociálně terapeutická dílna (novinkyvysocina.cz)

Projekt se uskutečňuje díky spolupráci Ministerstva práce a sociálních věcí a Kraje Vysočina.

Informoval o tom Marek Homolka z odboru sociálních věcí Krajského úřadu Kraje Vysočina. „Domov bez zámku je jedním ze zařízení, které bylo vybráno do projektu, jenž zásadně mění život lidem s mentálním a kombinovaným postižením,“ uvedl hejtman Jiří Běhounek. Otevření kavárny je dalším z výstupů projektu, jehož cílem je začlenit lidi s postižením do běžného prostředí.

„Postupnými kroky se snažíme klientům sociálních služeb zajistit přirozenější a důstojnější podmínky pro život,“ poznamenala Alena Brožková, ředitelka Domova bez zámku.

V kavárně bude pracovat šest klientů, kteří zde budou získávat, rozvíjet a upevňovat pracovní návyky a dovednosti. Na práci přitom nebudou sami. Pomáhat jim budou dvě asistentky a vedoucí kavárny. Kavárna bude otevřena každý den.

„Tím, že sem budou lidé chodit, podpoří rozvoj a samostatnost klientů domova,“ doplnil Petr Krčál, radní Kraje Vysočina pro sociální oblast.

Klienti Domova bez zámku žijí v menších domácnostech v pronájmech, ale také v domcích postavených z projektu. Dva domy stojí ve Velké Bíteši, další dva přímo v Náměšti nad Oslavou. Žijí tak způsobem života, který je obvyklý pro jejich vrstevníky.

V Třebíči otevřeli netradiční kavárnu Vrátka

Do projektu Podpora transformace sociálních služeb jsou na Vysočině dále zapojeny také Ústav sociální péče Křižanov, Domov Jeřabina v Těchobuzi a Domov Háj v Ledči nad Sázavou. Projekt se uskutečňuje díky spolupráci Ministerstva práce a sociálních věcí a Kraje Vysočina.

Zdroj: novinkyvysocina.cz

Autor: tiskové oddělení
Poslední aktualizace: 9.9.2013

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 21.2. 2018 000 00:17.