Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2013 » Srpen:

Lidem se zdravotním postižením je třeba pomáhat co nejdříve, MPSV pracuje na změnách (personalista.com)

Jde o systémové řešení, jehož součástí bude dostatečně operativní řešení opravných prostředků, které mohou lidé podle zákona využít.

„Kolegům jsem zadal, aby do konce srpna připravili konkrétní návrh, jak zrychlit řízení o dávkách pro zdravotně postižené, a to včetně případného odvolacího procesu a přezkumného řízení,“ říká ministr práce a sociálních věcí František Koníček a dodává: „Není možné, aby se o osudu handicapovaných lidí, kteří jsou často závislí zejména na pomoci státu, rozhodovalo dlouho. Slušná společnost se pozná podle toho, jak se stará o své slabší spoluobčany.“

Zásadní přitom je, aby to, co může ovlivnit sám resort práce a sociálních věcí, včetně jeho podřízených organizací jako je Česká správa sociálního zabezpečení a Úřad práce ČR, které o dávkách rozhodují a vyplácí je, probíhalo maximálně plynule bez zbytečných průtahů.

Pracovní skupina MPSV by návrh, jak situaci řešit, měla ministrovi práce a sociálních věcí Františku Koníčkovi předložit v září.

Ministr k tomu říká: „Bude-li pro zrychlení řízení o dávce pro lidi se zdravotním postižením nutné změnit zákony, vše je samozřejmě otázkou legislativního procesu a politické shody. Tam, kde pozitivní změna závisí pouze na ministerstvu, budu usilovat o to, aby k ní došlo co nejdříve.“

Současně chce MPSV vydat do konce letošního roku Příručku nejen pro zdravotně postižené, kde bude přehled jednotlivých dávek pro lidi se zdravotním postižením i podmínky jejich přiznání. Budou v ní zohledněny postupy, které by měly urychlit zejména odvolací a rozkladový proces v resortu.

Zdroj: personalista.com

Autor: tiskové oddělení
Poslední aktualizace: 23.8.2013

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 19.2. 2018 000 02:38.