Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2013 » Srpen:

Máte obavy o práci, přihlaste se do projektu úřadu práce (Sokolovský deník)

Projekt, který počítá s kapacitou 400 účastníků, přitom probíhá v celém Karlovarském kraji. Pro účastníky je připraven komplexní program, zahrnuje mimo poradenskou činnost i základy finanční gramotnosti. Rodiče se rovněž zdokonalí v komunikačních schopnostech, odhalí své silné a slabé stránky nebo se například naučí zvládat emoce a trému. Připravena je také návštěva vizážisty, který poradí, jak se obléknout a nalíčit na přijímací pohovor.

Součástí jsou i rekvalifikační kurzy, které reflektují aktuální potřeby na trhu práce. V rámci projektuje rovněž počítáno s podporou rodičů, kteří chtějí začít podnikat. S financemi od úřadu práce mohou počítat i zaměstnavatelé, kteří vytvoří pro účastníky projektu pracovní místa. Kromě široké nabídky nejrůznějších aktivit mohou rodiče využít příspěvků na dopravu nebo hlídání dětí.

Zdroj: Sokolovský deník

Autor: tiskové oddělení
Poslední aktualizace: 21.8.2013

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 24.2. 2018 000 05:21.