Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2013 » Srpen:

Úřad práce má jít do terénu (Metro)

„Noví zaměstnanci Úřadu práce budou nabíráni po celé republice,“ prohlásil včera na tiskové konferenci ministr práce František Koníček.

Bude se jednat převážně o odborníky, kteří mají zkušenosti z praxe. Podle ředitelky Úřadu práce Marie Bílkové je podstatné, že zaměstnanci budou působit v terénu a budou komunikovat nejen se zaměstnavateli, ale nově i s uchazeči. Při výběru budoucích zaměstnanců bude úřad hledat nejprve ve vlastních řadách, teprve poté vyhlásí otevřené výběrové řízení pro veřejnost. To však podle úřadu uchazeče zvenčí nijak neznevýhodní. Exministr Jaromír Drábek se vyjádřil, že pokud je v současnosti potřeba přijímat do úřadu nové zaměstnance, je třeba dát pozor, aby zvýšení bylo souměrné s faktickými potřebami úřadu.

Změny

  • Centralizovaný Úřad práce vznikl v roce 2012. Do té doby existovalo 77 samostatných okresních úřadů práce.
  • V nich působilo celkem 8136 lidí. Po zásadní organizační změně práce přibylo, počet zaměstnanců naopak klesl, a to o 1953 lidí.
  • Po personálním navýšení by měl mít Úřad práce od příštího roku celkem zhruba devět tisíc kmenových zaměstnanců.

Zdroj: Metro

Autor: tiskové oddělení
Poslední aktualizace: 14.8.2013

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 22.2. 2018 000 01:58.