Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2013 » Srpen:

Evropské dotace pomohou v kraji k lepšímu vzdělávání (deniky.cz)

Zaměstnanost v Moravskoslezském kraji je dlouhodobě na velmi špatné úrovni. Podle údajů z června připadá jedno volné pracovní místo na dvacet lidí a počet nezaměstnaných se pohybuje kolem osmdesáti tisíc. V kraji je navíc několik velkých zaměstnavatelů, jejichž budoucnost je nejistá, a kraj se tak obává dalšího velkého propouštění. Jakákoliv forma podpory, která umožní situaci zmírnit či alespoň stabilizovat, je tedy vítána.

„Jsme velmi rádi, že podpora z Evropské unie míří právě primárně do Moravskoslezského regionu, ačkoliv do vzdělávacího programu se zapojí i lidé z našeho závodu v Mnichově Hradišti. Především podpoříme další vzdělávání a rozvoj našich zaměstnanců, které jsou v dnešní době jedním z nejcennějších benefitů,“ říká René Sommer, personální ředitel Kofoly ČeskoSlovensko, a dodává: „Pozitivní také je, že některá školení proběhnou ve spolupráci s vlastními interními lektory. Součástí vzdělávacího programu bude i rozvoj schopností a dovedností interních lektorů, aby byli připraveni dále vzdělávat zaměstnance v daných oblastech a odbornostech. Důraz bude kladen na věkové skupiny do 25 let, nad 50 let a také na podporu rovného postavení žen a mužů v naší společnosti.“

Iniciátorem projektu – „Dalším vzděláváním zaměstnanců k dosažení Kofola standardů“ je Kofola a tento projekt je zcela finančně podpořen z Evropského sociálního fondu prostřednictvím operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a státního rozpočtu ČR.

Zdroj: deniky.cz

Autor: tiskové oddělení
Poslední aktualizace: 13.8.2013

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 22.2. 2018 000 23:36.