Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Novinky:

Ministr jednal v Brně, Olomouci a Ostravě

Sociální situace a podpora zaměstnanosti v krajích. To byla hlavní témata pracovních jednání ministra práce a sociálních věcí Františka Koníčka v Jihomoravském, Olomouckém a Moravskoslezském kraji. Uskutečnila se ve čtvrtek a v pátek 1. a 2. srpna.

Na Krajském úřadě Jihomoravského kraje v Brně se František Koníček setkal s hejtmanem Michalem Haškem. Debatovali spolu zejména o financování sociálních služeb a aktivní politice zaměstnanosti. Od srpna vznikne tým expertů MPSV a Asociace krajů ČR, který by měl společně připravit Národní plán sociálních služeb. „Pracovní skupina ministerstva a Asociace krajů ČR se kromě financování sociálních služeb bude zabývat také aktuálními sociálními tématy a opatřeními na podporu zaměstnanosti, včetně možnosti financování z Evropské unie. Co se týká aktivní politiky zaměstnanosti, jsem rád, že vláda schválila personální posílení úřadů práce na jednotlivých kontaktních místech tak, aby jejich pracovníci se mohli dostat co nejblíže ke klientům,“ řekl ministr František Koníček.

Další kroky ministra práce a sociálních věcí vedly do Olomouckého kraje. Na tamním úřadu práce jednal s ředitelem Jiřím Šabatou především o sídle olomouckého pracoviště. „Nevyhovující pracovní prostředí olomouckého úřadu práce je třeba změnit. Proto jsem hned na dnešek na ministerstvo svolal pracovní jednání s generální ředitelkou Úřadu práce ČR Marií Bílkovou a pracovníky MPSV, kteří mají na starosti podporu zaměstnanosti a budovy resortu. Budeme hledat způsob, jak zajistit pro klienty i zaměstnance ÚP Olomouc vyhovující pracoviště.“ Jednání se zúčastnil, stejně jako pracovní schůzky v Brně, také náměstek ministra pro trh práce Roman Chlopčík. Na olomoucké krajské pobočce ÚP pak nechyběla ani zástupkyně ředitelky Okresní správy sociálního zabezpečení (OSSZ) Olomouc Magdaléna Fabriková. Informovala o situaci v oblasti sociálního pojištění v Olomouckém kraji a aktuálních tématech OSSZ.

V pátek ministr práce a sociálních věcí František Koníček navštívil Krajskou pobočku Úřadu práce v Ostravě. Chtěl se osobně seznámit se situací v Moravskoslezském kraji, kde hrozí hromadné propouštění. „V první řadě musím mít přesné informace o tom, koho propouštění čeká, v jakém regionu, jaká byla původní profese, lidí, kteří odcházejí“, řekl ministr práce a sociálních věcí František Koníček a dodal: „Situaci mají mimo jiné pomoci řešit noví zaměstnanci Úřadu práce ČR, které před časem schválila vláda. 319 se jich začne se nabírat už od září, půjdou na kontaktní pracoviště, zejména pak do regionů s vysokou nezaměstnaností. Kolik přesně a kam bude na generálním ředitelství Úřadu práce ČR.“ Diskuse na ostravském úřadu práce se samozřejmě dotkla i agendových informačních systémů pro výplatu nepojistných dávek. Ministr se v Ostravě setkal také s generálním ředitelem a předsedou představenstva společnosti Vítkovice Holding Janem Světlíkem. Předtím se uskutečnilo ještě pracovní jednání ministra na pracovišti České správy sociálního zabezpečení v Ostravě. Týkalo se sociálního pojištění v kraji, zejména pak zneužívání dávek nemocenského pojištění, které se v oblasti objevuje, či situace s invalidními důchody.

FOTOGALERIE

Autor: tiskové oddělení
Poslední aktualizace: 5.8.2013

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 24.3. 2019 000 13:50.