Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2013 » Červenec:

Ministr Koníček má plán, jak dát lidem práci. Zalesní Krušné hory (iDnes.cz)

"S ministrem zemědělství teď řešíme možnost ještě v tomto roce využít některých programů na znovuzalesnění Krušných hor. Ministerstvo zemědělství by mělo zajistit organizační a technickou stránku výsadby. My na to můžeme zcela určitě navázat podporou nových pracovních míst, které tam dokážeme alokovat, v řádu tisíců lidí," řekl Koníček v interview pro Český rozhlas.

Krušné hory zažily masivní výsadbu už v osmdesátých letech minulého století, kdy se v nich vysazovaly stromy schopné odolávat znečištění. Ukázalo se však, že ani ty nevydrží kyselost půdy způsobenou tehdejšími exhalacemi. Stromy, které měly přežít podstatně déle, hynou.

Ministerstvo zemědělství už jedná o zalesnění s Lesy ČR, které by lidi zaměstnané při výsadbě řídily.

"Společná strategie bude zpracována do konce srpna letošního roku," řekl mluvčí Lesů ČR Zbyněk Boublík.

Na severu Čech je nyní bez místa bezmála 62 tisíc práceschopných lidí, což znamená jedenáctiprocentní míru nezaměstnanosti. Sám Koníček má k zalesňování blízko. Roky pracoval jako náměstek Lesů ČR a od roku 2006 do roku 2007 společnost vedl. Odešel za éry ministra zemědělství Petra Gandaloviče z ODS, údajně pro rozdílné názory na vedení podniku.

Zdroj: iDnes.cz

Autor: tiskové oddělení
Poslední aktualizace: 1.8.2013

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 20.2. 2018 000 07:07.