Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2013:

Srpen

Obsah položky Srpen:

 • Nejvyšší platy? Manažeři, poradci, právníci (LN)
  ilustrační fotoKdo v Česku vydělává přes sto tisíc korun měsíčně? Podle údajů statistického úřadu je to asi 30 tisíc mužů a šest tisíc žen. Nejčastěji manažeři, ale také třeba specialisté z IT firem nebo konzultanti nadnárodních společností.
  Lidové noviny, 31. 8. 2013
 • Práci pro obec si lidé chválí (5plus2.cz)
  ilustrační fotoLidé bez práce, kteří jen nechtějí sedět doma s rukama složenýma v klíně, mohou využít veřejných prací. Na Znojemsku na ně od začátku roku nastoupilo více než 450 klientů úřadu práce. Spokojené jsou i obce.
  5plus2.cz, 30. 8. 2013
 • Euroklíče jsou k dispozici zdravotně postiženým (Hranický týden)
  ilustrační fotoOd srpna 2013 mohou občané se zdravotním postižením (držitelé průkazů TP, ZTP, ZTP/P, diabetici, stomici, onkologičtí pacienti, lidé s Crohnovou chorobou) získat v Hranicích zdarma Euroklíč.
  Hranický týden, 30. 8. 2013
 • Soutěž má tvůrčím způsobem zachytit seniory a stárnutí (denik.cz)
  ilustrační fotoMinisterstvo práce a sociálních věcí ČR vyhlásilo soutěž, která si klade za cíl zvýšit povědomí o seniorech, motivovat lidi k aktivnímu stárnutí a ukázat význam mezigeneračního dialogu.
  denik.cz, 30. 8. 2013
 • Stáže ve firmách - naděje pro nezaměstnané absolventy (ct24.cz)
  ilustrační fotoPočet absolventů bez práce přes léto vzrostl s tím, jak řada studentů dokončila školu. Mladým přitom často chybí potřebná praxe. Právě absolventům, ale i dalším lidem hledajícím práci, se snaží pomoci Fond dalšího vzdělávání (FDV).
  ct24.cz, 28. 8. 2013
 • Důchodci si v příštím roce polepší o 65 korun (tyden.cz)
  ilustrační fotoStarobní důchody by se v příštím roce podle nynějších pravidel mohly zvednout v průměru zhruba o 65 korun. Novinářům to řekl ministr práce František Koníček. Penze zvyšuje vláda svým nařízením, rostou vždy od ledna. Předchozí kabinet přidávání důchodcům přibrzdil, snížení valorizace zvolil jako jedno z úsporných opatření.
  tyden.cz, 28. 8. 2013
 • Jak pomoci bezdomovcům? Vláda má plán plný nadějných opatření (ct24.cz)
  ilustrační fotoRusnokův kabinet v demisi se jako vůbec první vláda hlouběji zabýval řešením narůstajícího počtu bezdomovců a jejich zpětným začleněním do společnosti.
  ct24.cz, 28. 8. 2013
 • 30 tisíc bezdomovců v Česku: Co s nimi? Rusnokův ministr přišel s řešením (blesk.cz)
  ilustrační fotoVláda včera schválila vůbec první plán, jak řešit v Česku problémy s bezdomovci, jejichž počet roste. Podle ministra práce Koníčka je v současnosti kolem 30 tisíc lidí bez domova, stejná situace však prý hrozí až 100 tisícům občanů.
  blesk.cz, 28. 8. 2013
 • Stále více firem nabízí zaměstnancům profesionální hlídání jejich dětí (rozhlas.cz)
  ilustrační fotoNedostatek míst ve státních školkách řeší v dnešní době skoro každá rodina s malými dětmi. Některé firmy a veřejné organizace se proto snaží vycházet svým zaměstnancům vstříc a zařizují pro ně firemní školky nebo profesionální hlídání.
  rozhlas.cz, 27. 8. 2013
 • Rodičovskou si loni vzalo jen 5200 mužů. 50krát méně než žen (Právo)
  ilustrační fotoPočet mužů, kteří chodí s dítětem na rodičovskou dovolenou, se sice od roku 2001 zdvojnásobil, ale pořád jich je méně než dvě procenta.
  Právo, 27. 8. 2013
 • Rusnokova vláda schválila strategii pro řešení bezdomovectví (denikreferendum.cz)
  ilustrační fotoVláda Jiřího Rusnoka schválila koncepci prevence a řešení problematiky bezdomovectví. Navrhuje čtyři skupiny opatření: v oblasti dostupnosti bydlení, přístupu ke zdravotní péči, poskytování sociálních služeb a v koordinaci zúčastněných institucí.
  denikreferendum.cz, 29. 8. 2013
 • Ve třetím pilíři ubylo 123 tisíc lidí (HN)
  ilustrační fotoPenzijní připojištění se státním příspěvkem, takzvaný třetí pilíř penzijní reformy, mělo na konci prvního pololetí 5,01 milionu lidí, což je o 123 tisíc méně než na konci roku. Vyplývá to ze statistik ministerstva financí. Průměrný měsíční příspěvek účastníka se zvýšil proti konci roku 2012 o 74 korun na 539.
  Hospodářské noviny, 27. 8. 2013
 • Český kurzarbeit zachránil židli stovkám zaměstnanců (ct24.cz)
  ilustrační fotoČeský kurzarbeit bezmála za rok zachránil v tuzemských podnicích židle pro 600 zaměstnanců. Firmy, které se přechodně dostanou do potíží, zaměstnance nepropustí, ale nechají je pracovat kratší dobu a budou je vzdělávat formou různých kurzů či přednášek.
  ct24.cz, 24. 8. 2013
 • Senátoři dorovnali slovenské důchody (deniky.cz)
  ilustrační fotoLidé, kteří před rozpadem československé federace pracovali na Slovensku, nebo pro slovenské firmy, budou mít zřejmě vyšší důchod. Senát totiž schválil novelu, podle níž by byly penze těmto lidem dorovnávány.
  deniky.cz, 24. 8. 2013
 • Asi 95.000 seniorů požádalo o zvýšení důchodu za práci v penzi (denik.cz)
  ilustrační fotoZhruba 95.000 seniorů a seniorek si požádalo o zvýšení důchodu za to, že v penzi pracovali. Důchod pobírali při zaměstnání. Většina z nich přidáno dostala.
  denik.cz, 22. 8. 2013
 • Více než 90 tisíc pracujících důchodců požádalo ČSSZ o zvýšení důchod ( businessinfo.cz)
  ilustrační fotoZa dobu, od kdy platí, že si starobní důchodci mohou svůj důchod vylepšit výdělečnou činností, vyřídila Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) 94 994 žádostí o zvýšení starobního důchodu.
  businessinfo.cz, 22. 8. 2013
 • Transformace Domova pro osoby se zdravotním postižením Stod pokračuje (novinky.cz)
  ilustrační fotoDalší tři uživatelé Domova pro osoby se zdravotním postižením Stod od čtvrtka 22. srpna žijí tak, jak byli dříve zvyklí. V rámci transformace sociálních služeb se přestěhovali do zrekonstruovaného bytu v Holýšově.
  novinky.cz, 22. 8. 2013
 • Pracujícím na Slovensku do 1993 doplatí stát důchody (aktuálne.cz)
  ilustrační fotoLidem, kteří před rozpadem československé federace pracovali na Slovensku nebo pro slovenské firmy, bude stát zřejmě opět dorovnávat jejich nižší starobní penze.
  aktualne.cz, 22. 8. 2013
 • Lidem se zdravotním postižením je třeba pomáhat co nejdříve, MPSV pracuje na změnách (personalista.com)
  ilustrační fotoOdborný tým MPSV se bude zabývat způsobem, jak zrychlit sociální šetření, a to nejen úpravou metodických postupů, ale hlavně vlastní rychlostí celého řízení o dávce.
  personalista.com, 22. 8. 2013
 • Máte obavy o zaměstnání, přihlaste se do projektu úřadu práce
  ilustrační fotoJste na mateřské nebo rodičovské dovolené a bojíte se, že zůstanete bez práce? Pak se můžete přihlásit do projektu nesoucího název Příležitost pro rodiče v Karlovarském kraji. Realizuje ho za pomoci dotace z EU úřad práce.
  Karlovarský deník, 22. 8. 2013
 • Úřad práce motivuje jihomoravské firmy, na mzdu absolventa dá 16 tisíc (MF Dnes)
  ilustrační fotoTisíce nezaměstnaných středoškoláků a vysokoškoláků hledají práci na jižní Moravě. Úřad práce se proto snaží motivovat firmy. Pokud zaměstnají absolventy, získají vysoký příspěvek na jejich mzdy.
  MF Dnes, 21. 8. 2013
 • Vyvolení: Na dřívější penzi si našetřilo jen sto Čechů (aktuálně.cz)
  ilustrační fotoJen hrstka vyvolených zatím využila možnost odejít dřív do důchodu a přitom si nijak nesnížit státní penzi. Stát tuto možnost dává v podobě takzvaného předdůchodu nově od letošního roku. Předdůchody v tuto chvíli čerpá zhruba jen stovka lidí v celém Česku. Podle statistik penzijních společností jde nejčastěji o muže ve věku 59 až 60 let.
  aktualne.cz, 21. 8. 2013
 • Máte obavy o práci, přihlaste se do projektu úřadu práce (Sokolovský deník)
  ilustrační fotoSokolovsko – Jste na mateřské nebo rodičovské dovolené a bojíte se, že zůstanete bez práce? Pak se můžete přihlásit do projektu nesoucího název Příležitost pro rodiče v Karlovarském kraji. Realizuje ho za pomoci dotace z EU úřad práce. Cílem projektu je pomoct rodičům, kteří pečují o děti ve věku do patnácti let a kteří se chystají k návratu do zaměstnání.
  Sokolovský deník, 21. 8. 2013
 • Počet částečných úvazků za dva roky vzrostl o čtvrtinu. Vylepšují data o nezaměstnanosti (LN)
  ilustrační fotoV Česku rychle přibývá lidí pracujících na částečný úvazek. Podle výběrového šetření Českého statistického úřadu jejich počet od roku 2011 vzrostl zhruba o čtvrtinu.
  Lidové noviny, 20. 8. 2013
 • Ve 2. pilíři penzí v červenci přibylo 1654 smluv (bankovnictví)
  ilustrační fotoVe 2. pilíři penzijního systému v červenci přibylo 1654 smluv, což je za 1 měsíc nejmenší počet. Celkem takto spoří na penzi 80 130 lidí.
  bankovnictví, 19. 8. 2013
 • Cheb odstartoval program na pomoc sociálně vyloučeným skupinám (denik.cz)
  ilustrační fotoCheb odstartoval čtyřletý sociální program na pomoc skupinám ohrožených sociálním vyloučením. Ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV) na něj dá z peněz EU téměř 20 milionů korun.
  Denik.cz, 19. 8. 2013
 • Rudolf Hahn: Rozhovor - Zákon nezná práci na zkoušku, (Finance.cz)
  ilustrační fotoO prázdninách, ale i mimo ně, se v některých oblastech podnikání vyskytuje tzv. práce na zkoušku. Nic takového ovšem zákoník práce nezná. V případě, že osoba vykonává pro zaměstnavatele práci bez smlouvy, jedná se o nelegální zaměstnávání, konstatuje v rozhovoru Rudolf Hahn, generální inspektor Státního úřadu inspekce práce.
  Finance.cz,16. 8. 2013
 • Sněmovna souhlasila s odkladem převodu sociálních dotací na kraje (Novinky.cz)
  ilustrační fotoSněmovna schválila novelu zákona o sociálních službách, která mimo jiné odkládá převod přidělování sociálních dotací ze státu na kraje o rok. Normu podpořilo 131 poslanců, proti nebyl nikdo. Norma poputuje do Senátu.
  Novinky.cz, 16. 8. 2013
 • Technika - Jak přilákat studenty (MF Dnes)
  ilustrační fotoStudenti se na ně příliš nehrnou, a to přesto, že technické obory patří mezi ty nejperspektivnější. Technicky vzdělaní lidé firmám chybějí na všech úrovních, proto si své budoucí zaměstnance často hýčkají již na škole.
  MF Dnes, 16. 8. 2013
 • ÚP půjde do terénu a víc pomůže nezaměstnaným – díky novým zaměstnancům
  ilustrační foto700 nových zaměstnanců, kteří mají posílit Úřad práce ČR (ÚP), má mimo jiné zlepšit komunikaci se zaměstnavateli, samosprávou a dalšími složkami trhu práce. Tak, aby se více podporovala aktivní politika zaměstnanosti, která je hlavním posláním ÚP.
  businessinfo.cz, 15. 8. 2013
 • Úřad práce poskytuje příspěvky zaměstnavatelům i po zvýšení minimální mzdy (investujeme.cz)
  ilustrační fotoV souvislosti se zvýšením minimální mzdy od 1. 8. 2013 na 8 500 Kč měsíčně se množí dotazy ze stran zaměstnavatelů, kteří pobírají od ÚP příspěvky na vytváření společensky účelných pracovních míst nebo veřejně prospěšné práce na případné zvýšení takto poskytované podpory.
  investujeme.cz, 14. 8. 2013
 • Jak sKartu nahradí složenka či účet? Úřad poradí (Právo)
  ilustrační fotoZačátkem příštího roku už by mělo být se všemi sociálními kartami amen. Podle ministra práce a sociálních věcí Františka Koníčka by mohl zákon umožňující konec sKaret získat podporu Senátu i prezidenta do konce srpna či září a resort pak bude mít půl roku na jeho naplnění.
  Právo, 14. 8. 2013
 • Úřad práce má jít do terénu (Metro)
  ilustrační fotoÚřad práce přijme 700 lidí. Podle ministerstva tím sníží nezaměstnanost. Nováčci mají hlavně zajistit zlepšení komunikace se zaměstnavateli a samosprávou, posílí tak podle ministerstva politiku zaměstnanosti. V letošním roce nastoupí na úřad celkem 319 lidí. Další budou přicházet od ledna 2014.
  Metro, 14. 8. 2013
 • Postižení lidé dostanou opět své příspěvky (deniky.cz)
  ilustrační fotoZdravotně postižení si brzy budou moci oddychnout. Poslanci včera projednali návrh, kterým se napraví hned několik věcí z reformy Jaromíra Drábka.
  deniky.cz, 14. 8. 2013
 • Úřady práce nestíhaly. Vystresované zaměstnance posílí stovky nových (Tyden.cz)
  ilustrační fotoÚřady práce kvůli starostem s výplatou sociálních dávek nestíhaly plnit své základní poslání, totiž boj s nezaměstnaností, konstatoval ministr práce a sociálních věcí František Koníček. Budou proto nabírat až 700 nových kmenových zaměstnanců.
  Tyden.cz, 13. 8. 2013
 • Koníček chce napravit počítačový systém na úřadech práce (lidovky.cz)
  ilustrační fotoMinistr práce v demisi František Koníček chce v září vládě předložit návrh řešení potíží s počítačovým systémem úřadů práce. Podle něj přechodné období do definitivního vyřešení může zabrat i čtyři roky.
  lidovky.cz, 13. 8. 2013
 • František Koníček: Rozhovor - Rušení sKaret, Ozvěny dne (ČRo - Radiožurnál)
  ilustrační fotoO přípravě procesu zrušení sKaret hovořil ministr práce a sociálních věcí František Koníček jako host v pořadu Ozvěny dne na Radiožurnálu. Kromě rušení sKaret byl tématem diskuse také případný návrat k předchozímu systému výplaty nepojistných sociálních dávek, který by nahradil systém sKaret.
  ČRo – Radiožurnál, 13. 8. 2013
 • Evropské dotace pomohou v kraji k lepšímu vzdělávání (deniky.cz)
  ilustrační fotoCelkem pro 595 zaměstnanců Kofoly napříč všemi profesemi je od května tohoto roku na dva roky připraven nový vzdělávací program, který je finančně podpořen z Evropského sociálního fondu (ESF) a státního rozpočtu ČR.
  deniky.cz, 13. 8. 2013
 • Víte, jak čerpání předdůchodu ovlivní starobní důchod? (finance.cz)
  ilustrační fotoBude mít čerpání předdůchodu negativní vliv na starobní důchod? Jde o často kladenou otázku lidí předdůchodového věku, když se v předstihu zajímají o své důchodové záležitosti.
  finance.cz, 12. 8. 2013
 • Počet podnikatelů v Česku znovu roste, je jich téměř milion (e15.cz)
  ilustrační fotoPočet podnikatelů, kteří si samostatnou výdělečnou činností skutečně vydělávají, stoupl v prvním pololetí v Česku o dva tisíce na 996 tisíc. Vyplývá to z evidence České správy sociálního zabezpečení (ČSSZ).
  e15.cz, 12. 8. 2013
 • Chcete pracovat v zahraničí? Využijte služeb EURES (businessinfo.cz)
  ilustrační fotoPočet občanů, kteří cestují za prací do zahraničí, roste. Zatímco v roce 2006 jich podle orientačních údajů evropského portálu pracovní mobility EURES vycestovalo přibližně 55 600, v roce 2012 se jich rozhodlo pro práci v cizině přes 95 tisíc.
  businessinfo.cz, 9. 8. 2013
 • (Soubor typu .pdf)Úřad práce pomáhá krajům i obcím (denik.cz)
  ilustrační fotoZatímco v červnu 2012 umístil Úřad práce ČR (ÚP) v rámci celé republiky 6412 uchazečů na veřejně prospěšné práce (VPP), letos tento počet stoupl na 18 629. Dynamický růst je výsledkem nejen ukončení veřejné služby, ale v první řadě aktivní politiky zaměstnanosti (APZ), kterou ÚP uplatňuje v praxi.
  Denik.cz, 8. 8. 2013
 • Od počátku roku přišlo o nemocenskou více než 1100 osob. Proč? (mesec.cz)
  ilustrační fotoBěhem prvního pololetí přišlo zčásti nebo úplně o nemocenskou 1125 osob. Okresní správy sociálního zabezpečení od začátku roku do konce června provedli téměř 75 000 kontrol dodržování režimu dočasně práceneschopného pojištěnce, zkontrolován tak byl asi každý desátý občan, kterému lékař vystavil neschopenku.
  mesec.cz, 8. 8. 2013
 • Lidí bez práce v červenci přibylo (e15.cz)
  ilustrační fotoNezaměstnanost v Česku se v červenci zvýšila na 7,5 procenta z červnových 7,3 procenta. Úřad práce evidoval 551 tisíc uchazečů o zaměstnání, z toho 536 tisíc lidí ve věku 15 až 64 let, kteří mohli okamžitě nastoupit do práce. Uvedlo to dnes ministerstvo práce a sociálních věcí. Analytici růst nezaměstnanosti očekávali. Celkový počet uchazečů o zaměstnání stoupl v červenci proti předchozímu měsíci o 10623 osob. Meziročně se zvýšil o 65499 osob.
  e15.cz, 8. 8. 2013
 • Dávky budou lidé moci dál dostávat poštou, sKarta končí (MF Dnes)
  sKartaTvrdě kritizovaná sKarta je mrtvá. Poslanci včera schválili zákon, který projekt z dílny exministra práce Jaromíra Drábka (TOP 09) definitivně ruší. Příjemci sociálních dávek si tedy nebudou muset zřizovat speciální účet u České spořitelny, ze kterého by pak vybírali peníze právě sKartou. Přijatá verze počítá s tím, že lidé budou opět dostávat bezplatně sociální dávky na svůj účet nebo složenkou. Sociální karty pro handicapované by měly být nahrazeny staronovými průkazy podle typu zdravotního postižení.
  MF Dnes, 9. 8. 2013
 • Úřady práce v Moravskoslezském kraji posílí asi stovka nových lidí (denik.cz)
  ilustrační fotoZhruba devadesát až sto nových pracovníků posílí koncem letošního a počátkem příštího roku úřady práce v našem kraji. V celé republice chce ministr práce a sociálních věcí František Koníček posílit úřady práce o sedm stovek pracovníků.
  Denik.cz, 7. 8. 2013
 • František Koníček: Rozhovor pro parlamentnilisty.cz
  ilustrační fotoKaždý normální člověk chce být užitečný, je přesvědčen nový ministr práce a sociálních věcí, bývalý poslanec za sociální demokraty a exšéf Lesů ČR František Koníček.
  parlamentnilisty.cz, 6. 8. 2013
 • ČSSZ: 8,5 mil – číslo dne (deniky.cz)
  ilustrační fotoČeská správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) pečovala k k 30. 6. 2013 o 8 452 100 klientů, mezi které patří hlavně zaměstnanci, zaměstnavatelé, osoby samostatně výdělečně činné (OSVČ) a samozřejmě lidé pobírající důchod. K tomuto datu evidovala ČSSZ celkem 4 952 339 poplatníků pojistného na důchodové pojištění.
  Deniky.cz, 6. 8. 2013
 • sKarty. Chystá se jejich zrušení (Metro)
  ilustrační fotoKritizovaný projekt sKaret už má své dny pravděpodobně sečteny. Ministerstvo práce a sociálních věcí připravuje jeho zrušení. To má ve svém prohlášení také úřednická vláda Jiřího Rusnoka.
  Metro, 6. 8. 2013
 • Hejtman jednal s ministrem práce o financování sociálních služeb (prvnizpravy.cz)
  ilustrační fotoFinancování sociálních služeb a aktivní politika zaměstnanosti byly ve čtvrtek 1. srpna 2013 hlavními tématy brněnského jednání hejtmana Jihomoravského kraje Michala Haška a ministra práce a sociálních věcí ČR Františka Koníčka.
  prvnizpravy.cz, 3. 8. 2013
 • Úřady práce personálně posílí (Právo)
  ilustrační fotoAž stovka nových zaměstnanců by mohla posílit kontaktní místa úřadu práce v Moravskoslezském kraji. Řekl to ministr práce a sociálních věcí František Koníček po pátečním jednání se zástupci úřadů práce v Ostravě.
  Právo, 3. 8. 2013
 • Ochuzení na důchodech po rozdělení federace se dočkají odškodnění
  ilustrační fotoPoslanci dali zelenou návrhu Ministerstva práce a sociálních věcí o dorovnání česko-slovenských důchodů. Česko-slovenské důchody by se tedy mohly dorovnat, vládní novela zákona prošla Poslaneckou sněmovnou a jde do Senátu. Na vyrovnání čeká až 10 000 lidí.
  podnikatel.cz, 2. 8. 2013
 • Lidé v tíživé životní situaci na Sokolovsku o pomoc nepřijdou (denik.cz)
  ilustrační fotoZachovat síť služeb pro své klienty se i nadále podaří obecně prospěšné společnosti Pomoc v nouzi, která spravuje azylové domy, intervenční centra pro oběti domácího násilí nebo pomáhá osobám bez přístřeší.
  denik.cz, 1. 8. 2013
 • Omezení valorizace důchodů je nemravné (Právo)
  ilustrační fotoMinistr práce a sociálních věcí František Koníček poskytl rozhovor pro deník Právo, ve kterém odpovídal na dotazy týkající se např. jeho současného působení na ministerstvu či problematických informačních systémů na výplatu dávek anebo diskuse o budoucí valorizaci důchodů.
  Právo, 1. 8. 2013
 • Minimální mzda je ode dneška 8500 korun (Právo)
  ilustrační fotoMinimální mzda se ode dneška zvyšuje o pětistovku na 8500 korun. Začíná tak platit jedno z prvních opatření Rusnokovy vlády. Minimální mzdu dnes v Česku podle odhadů dostává 120 tisíc pracovníků.
  Právo, 1. 8. 2013

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 22.8. 2019 000 06:30.