Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2013 » Červenec:

Nezaměstnanost na Ostravsku bude řešit pracovní skupina (parlamentnilisty.cz)

První zasedání se bude věnovat situaci v OKD a Evraz Vítkovice Steel. Účastníci setkání se shodli na tom, že další nárůst nezaměstnanosti v Moravskoslezském kraji by byl velkým problémem. Proto dělají vše pro to, aby dopady na nezaměstnanost v kraji byly, co nejmenší. Příští setkání bude mít na programu situaci v OKD a Evraz Vítkovice Steel, kde je podle ministra situace opravdu napjatá a potřebuje pozornost.

Ministr průmyslu Jiří Cienciala informoval na tiskové konferenci o vzniku “úderné skupiny“ k řešení situace na Ostravsku. Pracovní skupina se bude scházet pravidelně, a to každé pondělí. Tvořena má být lidmi z Ministerstva průmyslu, zástupci města a kraje a také představiteli firem, které jsou nyní v útlumu. Ve skupině budou i zástupci Havířova, Hospodářské komory či tripartity. Celkem by prý mělo jít o 10 až 12 lidí, uvedl ministr.

Příští setkání bude mít na programu situaci v OKD a Evraz Vítkovice Steel, kde je podle ministra situace opravdu napjatá a potřebuje pozornost.

Rozhodovat budou vlastníci firem

Pracovní skupina plánuje setkání a spolupráci s vlastníky firem, protože právě ti budou podle ministra Ciencialy rozhodovat. Právě od nich by měly přijít jednak rozhodnutí, ale i návrhy, jak situaci řešit. Vláda, která vyjádřila ochotu podpořit všechny aktivity, které by zmírnily dopady útlumu průmyslu v Moravskoslezském kraji, bude pak moci reagovat a podporovat nalezená řešení.

Ministr Jiří Cienciala také uvedl, že závažnou situací v kraji se v místě zabývají dlouhodobě, ale nyní, když hrozí další masové propouštění, je třeba všechna navrhovaná opatření realizovat okamžitě. Na tiskové konferenci vystoupil mimo jiné i primátor Ostravy Petr Kainar. Podpořil ministra průmyslu i vznik pracovní skupiny. Zabývat se budou podle primátora investiční strategií i podporou průmyslových zón. Podle Kainara je třeba v kraji vytvořit nová pracovní místa, a to za pomoci místních firem s podporou vlády a dalších opatření.

Například průmyslová zóna Barbora, která má vzniknout na Karvinsku, by byla podle ministra užitečným nástrojem pro snížení nezaměstnanosti. Cienciala proto chce její vznik podporovat.

Zdroj: parlamentnilisty.cz

Autor: tiskové oddělení
Poslední aktualizace: 30.7.2013

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 21.2. 2018 000 18:33.