Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2013 » Červenec:

Krása: Ministerstvo bude řešit situaci zdravotně postižených (prvnizpravy.cz)

„Oceňuji velmi konstruktivní přístup Národní rady zdravotně postižených a snahu nalézt společné řešení složité situace, do které se, jak vyplynulo z analýzy dopadu sociální reformy, dostala řada zdravotně postižených lidí,“ řekl ministr Koníček.

„Jsem rád, že je pan ministr nakloněn také naší snaze znovu zavést status zdravotně znevýhodněných lidí a budoucímu kompromisnímu řešení co se týče minimální mzdy u zdravotně postižených,“ uvedl předseda NRZP Václav Krása.

Minulé vedení ministerstva práce a sociálních věcí nominované TOP 09 nenašlo shodu v jednání se zástupci Národní rady zdravotně postižených. Národní rada zdravotně postižených se snažila vyjednáváním i happeningy docílit změny v pohledu ministerstva na zdravotně postižené. NRZP bojovala za ukončení projektu sKaret. Ministři TOP 09 Jaromír Drábek i Ludmila Müllerová se naopak snažili za každou cenu sKarty zachovat.

„Nyní po změnách na ministerstvu svitla pro NRZP naděje, že ministerstvo bude naslouchat i hlasu zdravotně podtižených“, řekl Krása.

"Národní rada zdravotně postižených podporuje změny týkající se lidí s postižením, které navrhuje MPSV.Legislativní úpravy týkající se průkazů zdravotně postižených dle návrhu ministerstva práce a sociálních věcí (MSPV), ukončení projektu sKaret a zachování stávajících maximálních cen za ubytování a stravování v sociálních službách," řekl Václav Krása po setkání s ministrem Koníčkem.

Shoda se ukázala i co se týče odložení převodu dotačního řízení v sociálních službách na kraje. NRZP se ztotožňuje s tím, že kraje by tuto oblast měly spravovat od roku 2015 tak, jak nedávno avizovala vláda Jiřího Rusnoka. Podle Františka Koníčka i Václava Krásy nejsou kraje na správu dotací na sociální služby od roku 2014 tak, jak se původně zamýšlelo, dostatečně připravené.

Ministr práce a sociálních věcí jednal s předsedou NRZP také o Opčním protokolu k Úmluvě o právech osob se zdravotním postižením. Jde o úkol z Národního plánu vytváření rovných příležitostí pro osoby se zdravotním postižením na období 2010 – 2014 v gesci MPSV.

Zdroj: prvnizpravy.cz

Autor: tiskové oddělení
Poslední aktualizace: 30.7.2013

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 19.2. 2018 000 17:10.