Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Novinky:

Stabilizace a zlepšení funkcionality systémů pro výplatu dávek je můj nejtěžší úkol, říká ministr práce a sociálních věcí František Koníček

Na ministerstvu práce a sociálních věcí se také intenzivně pracuje na řešení tzv. AIS, tedy agendových informačních systémů MPSV.

„Konformní přechodné období u systémů pro výplatu dávek si vyžádá dva až tři roky,“ řekl včera ministr práce a sociálních věcí František Koníček v Impulsech Václava Moravce.

Podle něj by měly být příští týden hotové posudky, které zanalyzují právní stav a nejpozději do 14 dnů pak řešení pro přechodné období příštích 2 – 3 let. Návrh by měla co nejdříve projednat vláda.

„Pokud realizace očekávaného rozhodnutí Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (Pozn.: dle všeho ÚOHS zakáže užívání dodatků smlouvy upravující systémy pro výplatu nepojistných dávek) nesnese odklad, musel by se pravděpodobně měnit zákon ve stavu legislativní nouze,“ nastínil další možné kroky ministr František Koníček.

FOTOGALERIE:

Autor: tiskové oddělení
Poslední aktualizace: 24.7.2013

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 23.5. 2019 000 19:46.