Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2013 » Červenec:

Pracuj pro obec nebo získej místo v neziskovce (Veřejná správa)

„Snažíme se vytvářet podmínky pro vznik nových pracovních míst nejen v knihovnách, galeriích nebo při údržbě veřejného majetku, ale i v organizacích působících v oblasti sociálních služeb, jako jsou ústavy sociální péče, pečovatelská služba, domovy důchodců, mateřské školy. A věřím, že zapojení většího počtu lidí do neziskových organizací přispěje k rozvoji občanské společnosti u nás," řekla bývalá ministryně práce a sociálních věcí Ludmila Müllerová.

Jak bude pomoc konkrétně vypadat?

Pokud obce nebo neziskové organizace vytvoří nové pracovní místo pro člověka vedeného v registru nezaměstnaných, mají šanci na jeho plat získat každý měsíc až patnáct tisíc korun. O přidělení a výši dotace rozhodují krajské pobočky úřadů práce podle toho, jaký je počet volných pracovních míst v regionu, jaké má uchazeč možnosti uplatnění. Úřady práce v rámci aktivní politiky zaměstnanosti zesílily od počátku letošního roku také finanční podporu při tvorbě nových pracovních míst v rámci veřejně prospěšných prací. Tato možnost je určena těm, kteří jsou vedeni na úřadu práce nepřetržitě déle než pět měsíců.

Do konce dubna se tímto způsobem podařilo vytvořit téměř tři tisíce nových pracovních míst, ve kterých našli uplatnění zejména lidé s nedostatkem zkušeností, nízkou kvalifikací a ženy po mateřské a rodičovské dovolené. Do vytváření nových pracovních příležitostí v neziskovém sektoru jsou zapojeny i další projekty, které čerpají peníze z Evropského sociálního fondu. Příběhy lidí, kterým se díky těmto aktivitám podařilo najít práci, mapuje seriál České televize Vlastní cestou. Ukazuje tak, jak mohou veřejné peníze pomáhat.

Zdroj: Veřejná správa

Autor: tiskové oddělení
Poslední aktualizace: 23.7.2013

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 24.2. 2018 000 19:12.