Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2013 » Červenec:

Policie si posvítila na firmu z Rožmitálu. Kvůli Bulharům (5plus2.cz)

Cizinecká policie kontrolovala doklady.

Policie namátkově zkontrovala deset pracovníků a posléze zjistila, že dvěma chybí pracovní smlouvy a další povolení.

"Dva kontrolovaní cizinci nepředložili pracovní či jiné smlouvy a nyní je věc prošetřována pro podezření z nelegálního zaměstnávání. Policisté ověřovali totožnost osob, kontrolovali jejich doklady a povolení k pobytu, dále prováděli lustrace v evidencích. Dvěma cizincům udělili nakonec blokovou pokutu za přestupek, kterého se dopustili tím, že u sebe neměli potřebné doklady," informovala mluvčí příbramské policie Monika Schindlová. Jedním dechcem pak dodala, že hlavní náplní práce policistů pracujících na Oddělení pobytové kontroly, pátrání a eskort je zejména provádění kontrol oprávněnosti pobytu cizinců na našem území.

V současné době je zaznamenán nárůst počtu správních vyhoštění cizích státních příslušníků, protože pracují na jiném místě výkonu práce, než mají uvedeno v rozhodnutí o povolení k zaměstnání. Dochází tak ke zneužívání povoleného dlouhodobého pobytu.

Zdroj: 5plus2.cz

Autor: tiskové oddělení
Poslední aktualizace: 19.7.2013

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 20.2. 2018 000 12:31.