Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2013 » Červenec:

Rusnokova vláda zvýšila minimální mzdu (TV NOVA)

Markéta FIALOVÁ, moderátorka
Úřednická vláda Jiřího Rusnoka se dnes poprvé sešla, aby projednala změny zákonů. Na programu bylo hned několik důležitých bodů. Jednání sledovala Veronika Velcová. Veroniko, co ministři odsouhlasili?

Veronika VELCOVÁ, redaktorka
Dobrý večer. Tak, nová vláda podpořila například návrh, aby armáda pomáhala po povodních v těch zasažených oblastech až do konce července. Na tom odstraňování škod, aby se podíleli opravdu vojáci, protože právě ti mají stavět důležité provizorní mosty na čtyřech místech, kde řádila velká voda. Vláda podpořila i návrh novely loterijního zákona, který má umožnit obcím, aby na svém území sami regulovali hazardní hry. Hlavním bodem jednání ale bylo zvýšení minimální mzdy a to o pět set korun, na osm a půl tisíce. A to už od srpna. Základní hodinová sazba tak stoupne ze 48,10 korun na 50,60 korun. To se podle odhadů ministerstva práce a sociálních věcí dotkne až 120 tisíc lidí, kteří minimální mzdu pobírají, což jsou přibližně tři procenta pracujících lidí. Není jich tedy tolik, aby to jakkoliv ovlivnilo českou ekonomiku, nebo dokonce chod velkých firem.

František KONÍČEK, ministr práce a sociálních věcí /ČSSD/
Chrání zaměstnance a zároveň motivuje lidi k tomu, aby nezůstali v síti těch státní podpory a sociálních dávek, protože to je to nejhorší co můžeme dlouhodobě prostě jaksi respektovat a nic s tím nedělat.

Zdroj: TV NOVA

Autor: tiskové oddělení
Poslední aktualizace: 17.7.2013

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 20.2. 2018 000 10:22.