Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2013 » Červenec:

Stáže ve firmách pomáhají získat praxi i nová zaměstnání (5plus2.cz)

"Projekt je určen přednostně pro osoby znevýhodněné na trhu práce, jako jsou například absolventi, nezaměstnaní, rodiče po rodičovské dovolené a další. Jeho cílem je zvyšovat konkurenceschopnost na trhu práce a umožnit stážistům získat praxi a nové dovednosti. Výstupem bude Národní katalog stáží a databáze poskytovatelů stáží," uvedl vedoucí manažer projektu Radek Rinn.

Aktuálně probíhá v tomto kraji více než 109 stáží a zájem o účast na projektu projevilo v Jihočeském kraji celkově již 1263 uchazečů.

Díky této inovativní formě vzdělávání už 1 137 stážistů úspěšně dokončilo stáž a odneslo si certifikát dokládající jejich praktické dovednosti. Několika desítkám z nich pak bylo díky stáži nabídnuto zaměstnání. Největší zájem o poskytování stáží je ze strany poskytovatelů se sídlem na Moravě, především pak v kraji Jihomoravském a Moravskoslezském, a v Praze.

Zdroj: 5plus2.cz

Autor: tiskové oddělení
Poslední aktualizace: 16.7.2013

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 23.2. 2018 000 19:24.