Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2013 » Červenec:

Rusnok se navezl do Drábka: Nový ministr práce přichází jako krizový manažer (Novinky.cz)

„Žijeme v zemi, která neroste, ale několik kvartálů klesá,“ upozornil Rusnok a dodal, že další výhrady k ministerstvu práce jsou spíše subjektivní povahy.

Vedení za Jaromíra Drábka se podle něj „pokusilo o jakousi technologickou revoluci“ , když udělalo změny například ve výplatě sociálních dávek.

Rusnok podle svých slov věří, že Drábkovy kroky byly vedeny dobrými úmysly, ale nebyly správně domyšlené.

„Klíčová místa resortu jsou ve stavu, kdy při vypětí všech sil jsou schopna plnit své úkoly, ale je to krajně křehké a z hlediska ekonomického krajně neefektivní,“ řekl Koníček s tím, že končící ministryně Müllerová za tento stav nemůže.

„Takže pan ministr (Koníček) má velmi jasné úkoly a velmi těžké úkoly. Přichází sem jako krizový manažer,“ dodal Rusnok.

Koníček jmenoval jako jednu z priorit v krátkodobém horizontu vyřešit otázku minimální mzdy. Sám by prosazoval její zvýšení. V poslední době se hovoří o růstu o 500 korun.

Dále by rád vyřešil problematiku sKaret.

„Rád bych našel plynulé, bezkonfliktní a ekonomicky akceptovatelné řešení,“ podotkl.

Podle něj se ale bude jednat o otázku týdnů a měsíců.

Zdroj: Novinky.cz

Autor: tiskové oddělení
Poslední aktualizace: 11.7.2013

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 19.2. 2018 000 07:18.