Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2013 » Červenec:

Ministerstvo práce vybízí Čechy: pracujte pro obec nebo získejte místo v neziskovce (personalistka.com)

„Snažíme se vytvářet podmínky pro vznik nových pracovních míst nejen v knihovnách, galeriích nebo při údržbě veřejného majetku, ale i v organizacích působících v oblasti sociálních služeb, jako jsou ústavy sociální péče, pečovatelská služba, domovy důchodců, mateřské školy. A věřím, že zapojení většího počtu lidí do neziskových organizací přispěje k rozvoji občanské společnosti u nás,“ říká ministryně práce a sociálních věcí Ludmila Müllerová.
personalistka.com, 5. 7. 2013

Úřady práce v rámci aktivní politiky zaměstnanosti zesílily od počátku letošního roku také finanční podporu při tvorbě nových pracovních míst v rámci Veřejně prospěšných prací. Tato možnost je určena těm, kteří jsou vedeni na úřadu práce nepřetržitě déle než pět měsíců. Do konce dubna se tímto způsobem podařilo vytvořit téměř tři tisíce nových pracovních míst, ve kterých našli uplatnění zejména lidé s nedostatkem zkušeností, nízkou kvalifikací a ženy po mateřské a rodičovské dovolené.

Do vytváření nových pracovních příležitostí v neziskovém sektoru jsou zapojeny i další projekty, které čerpají peníze z Evropského sociálního fondu. Příběhy lidí, kterým se díky těmto aktivitám podařilo najít práci, mapuje seriál České televize s názvem Vlastní cestou. Jsou to konkrétní důkazy toho, jak mohou veřejné peníze pomáhat.

Zdroj: personalistka.com

Autor: tiskové oddělení
Poslední aktualizace: 8.7.2013

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 19.2. 2018 000 21:11.