Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2013 » Červenec:

Do druhého pilíře vstoupilo jen 75 000 lidí, Kalousek navrhuje změny (Novinky.cz)

Možnost vystoupit ze systému a zvýšení věku pro vstup z 35 na 40 let jsou nejvýraznější změny, které ministr spolu s dalšími poslanci navrhuje. Oznámil to náměstek ministra financí Radek Urban.

Při vystoupení ze systému po pěti letech by se 40 procent naspořené částky vrátilo do státního průběžného systému.

Změní se rovněž úprava v případě dědictví a možnost změny doby vyplácení renty. Z doposud uzavřených smluv si 44 procent lidí zvolilo dynamický fond, který slibuje možnost nejvyšších výnosů, 34 procent preferuje vyváženou strategii a necelých 20 procent se přiklonilo ke konzervativní formě investic.

Očekávání byla větší

Zástupci penzijních společností si na semináři věnovaném druhému pilíři postěžovali, že kampaň vlády přišla pozdě, a zazněla i slova o nenaplněném očekávání. Původní odhady počítaly s tím, že do druhého pilíře do konce června vstoupí zhruba půl miliónu lidí. Lidé nad 35 let se mohli do systému zapojit do 1. července. Stávající legislativa neumožňuje ze systému vystoupit. Pilíř je založen na tom, že účastníci přesměrují tři procentní body odvodů na sociální pojištění a přidají další dva ze svého příjmu.

Zdroj: Novinky.cz

Autor: tiskové oddělení
Poslední aktualizace: 3.7.2013

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 21.2. 2018 000 00:25.