Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2013 » Červenec:

Práce přilákala do Janovic nové obyvatele (Právo)

Ve městě se postavilo 16 nových rodinných domů a prodaly se léta prázdné bytové domy při příjezdu od Klatov. Rozvoj areálu přilákal spoustu lidí, kteří přijeli za prací. Peníze z prodejů a nájmů částí areálu jdou na rozvoj města.

Město se za pět šest let rozrostlo o více než 200 trvale bydlících osob a nyní má zhruba 2100 obyvatel.

„Vše, co šlo, je pronajaté. Z volných ploch, kde se dá stavět, je využito 80 procent,“ uvedl starosta Michal Linhart.

Janovice zatím vinou krize neregistrují odchody firem, využití areálu se ustálilo. Funguje tam 30 menších firem zaměřených na skladování a drobné výroby jako zámečnictví a truhlářství. Dále tam jsou tři velké výrobní firmy – Key Plastics (výrobce přístrojových desek), Intertell (plastové a kovové díly pro automobilky) a Actipack produkující plastové obaly pro farmacii a kosmetiku, které dohromady zaměstnávají stovky lidí. Dále je v provozu bývalá vojenská kuchyně, která rozváží přes 2000 obědů denně do širokého okolí od Nýrska po Klatovy.

„Bohužel z velmi zajímavých projektů zdravotnických a sociálních služeb investoři cukli po finanční krizi v roce 2009. Přitom projekty byly rozběhnuté a už od nás nakoupili nemovitosti, které teď leží ladem,“ řekl Linhart.

Zdroj: Právo

Autor: tiskové oddělení
Poslední aktualizace: 3.7.2013

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 25.2. 2018 000 08:35.