Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Tiskové zprávy MPSV » Rok 2013:

Tiskové zprávy (červenec)

Obsah položky Tiskové zprávy (červenec):

 • (Soubor typu .pdf)Vláda schválila posílení Úřadu práce ČR
  ilustrační fotoO sedm set lidí se zvýší počet zaměstnanců Úřadu práce ČR. Dnes o tom rozhodla vláda, když schválila materiál, který předložil ministr práce a sociálních věcí František Koníček.
 • Díky spolupráci MPSV a krajů má vzniknout Národní plán sociálních služeb
  ilustrační fotoZejména sociálním službám se bude věnovat tým expertů, který začne pracovat od srpna. Shodlo se na tom vedení ministerstva práce a sociálních věcí se zástupci Asociace krajů ČR.
 • Prioritou je cílenější práce s nezaměstnanými
  ilustrační fotoPersonální posílení úřadů práce, maximální využití možnosti financování z Evropských fondů a účelnější nastavení podmínek pro výplatu sociálních dávek.
 • (Soubor typu .pdf)Koníček: V srpnu chci vládě předložit návrh řešení přechodného období výplaty nepojistných dávek
  ilustrační fotoJednou z nejsložitějších otázek ministerstva práce a sociálních věcí (MPSV) jsou agendové informační systémy (AIS) pro výplatu nepojistných dávek. Říká to ministr práce a sociálních věcí František Koníček, který se danou věcí intenzivně zabývá.
 • (Soubor typu .pdf)Národní rada zdravotně postižených podporuje změny týkající se lidí s postižením, které navrhuje MPSV
  ilustrační fotoLegislativní úpravy týkající se průkazů zdravotně postižených dle návrhu ministerstva práce a sociálních věcí (MSPV), ukončení projektu sKaret a zachování stávajících maximálních cen za ubytování a stravování v sociálních službách.
 • (Soubor typu .pdf)Kraje by měly mít dotace na sociální služby na starosti až od ledna 2015, shodla se na tom vláda
  ilustrační fotoKabinet Jiřího Rusnoka bude prosazovat, aby se plánovaný převod dotačního řízení o sociálních službách na kraje odložil o jeden rok. Počítá s tím vládní novela zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách, která je nyní v Poslanecké sněmovně. Ministři se na dnešním mimořádném jednání rovněž shodli, že se v dané oblasti musí prohloubit spolupráce s kraji. Vzniknout by měly společné odborné pracovní týmy.
 • (Soubor typu .pdf)MPSV bude mít nového náměstka pro informační technologie
  ilustrační fotoNáměstkem ministra práce a sociálních věcí pro informační technologie se zítra stane Oleg Blaško. Zdeněk Kadlec, který měl danou sekci dočasně na starosti, se vrátí ke své původní pozici náměstka ministra pro řízení úřadu, jejímž řízením je nyní pověřený.
 • (Soubor typu .pdf)ÚP: V Moravskoslezském kraji jsme připraveni pomoci
  ilustrační fotoÚřady práce jsou připraveny pomoci všem, kterých by se mohlo dotknout případné hromadné propouštění na Severní Moravě. Shodli se na tom zástupci Generálního ředitelství Úřadu práce ČR a Krajské pobočky Úřadu práce v Ostravě.
 • (Soubor typu .pdf)Stát by měl být ke zdravotně postiženým citlivější, má připravené změny
  ilustrační fotoNěkteří lidé po sociální reformě přišli o dávky či průkazy TP, ZTP a ZTP/P, i když se jejich zdravotní stav nezměnil. Mělo by se jim pomoci a ministerstvo práce a sociálních věcí je na to připravené. Do příštího týdne proto zpracuje harmonogram postupu řešení, připravilo už také potřebnou změnu legislativy.
 • (Soubor typu .pdf)Česko-slovenské důchody by se mohly dorovnat, vládní novela zákona jde do Senátu
  ilustrační fotoPoslanecká sněmovna včera v závěrečném třetím čtení schválila dorovnání česko-slovenských důchodů. Přijala tak vládní návrh na změnu zákona č. 155/1995 Sb., o důchodovém pojištění, a zákona č. 582/1991 Sb., o organizaci a provádění sociálního zabezpečení.
 • (Soubor typu .pdf)Minimální mzda se od srpna zvýší
  ilustrační fotoUž od 1. srpna bude základní měsíční sazba minimální mzdy o 500 Kč vyšší, celkem 8 500 Kč. Včera večer o tom rozhodla vláda, když schválila návrh na změnu nařízení č. 567/2006 Sb., který předložil ministr práce a sociálních věcí František Koníček. Zvýší se i základní hodinová sazba minimální mzdy - ze 48,10 Kč na 50,60 Kč.
 • (Soubor typu .pdf)Vláda projedná návrh na zvýšení minimální mzdy
  ilustrační fotoKabinet Jiřího Rusnoka zítra projedná návrh na zvýšení minimální mzdy. Předkládá ho ministr práce a sociálních věcí František Koníček. Podle něj se má měsíční sazba minimální mzdy zvýšit ze současných 8 000 Kč na 8 500 Kč, základní hodinová sazba pak ze 48,10 Kč na 50,60 Kč.
 • (Soubor typu .pdf)Vrchním ředitelem sekce fondů Evropské unie MPSV se stal Jan Havránek
  ilustrační fotoZrychlit čerpání finančních prostředků z Evropské unie a připravit nové programovací období 2014 – 2020. To jsou priority Jana Havránka, kterého dnes do funkce vrchního ředitele sekce fondů Evropské unie MPSV jmenoval ministr práce a sociálních věcí František Koníček.
 • Koníček: Úřad práce musí aktivně podporovat zaměstnanost
  ilustrační fotoMinistr práce a sociálních věcí František Koníček chce vládě v brzké době předložit materiál, který bude řešit situaci na Úřadu práce ČR (ÚP). Usiluje o to, aby ÚP hrál aktivnější roli, co se týče podpory zaměstnanosti.
 • Ústřední ředitel ČSSZ Vilém Kahoun novému ministrovi práce a sociálních věcí představil stabilizovaný úřad
  ilustrační fotoJako první organizaci svého resortu nový ministr práce a sociálních věcí František Koníček navštívil Českou správu sociálního zabezpečení (ČSSZ). Přehled o aktuální situaci v instituci mu poskytl ústřední ředitel ČSSZ Vilém Kahoun. Ministra ujistil, že výkon úřadu je stabilizovaný a jeho prioritou je tento stav udržet i za ztížených podmínek vyvolaných zejména stavem veřejných financí a obdobím reforem.
 • (Soubor typu .pdf)Personální změny ve vedení ministerstva práce a sociálních věcí
  ilustrační fotoNa ministerstvu práce a sociálních věcí se mění vedení. Ministr práce a sociálních věcí František Koníček k tomu říká: „Změny jsem s kolegy projednal a domluvili jsme se. Oceňuji jejich profesionální přístup i fakt, že rozumí tomu, že si přeji sestavit svůj tým. Nejde přitom o to, z jaké politické strany končící zaměstnanci MPSV jsou.“
 • Ministrem práce a sociálních věcí se stal František Koníček
  ilustrační fotoČtyři priority si vytyčil František Koníček, kterého dnes předseda vlády Jiří Rusnok uvedl do funkce ministra práce a sociálních věcí. Dlouholetý manažer, který MPSV zná nejen proto, že v něm dříve pracoval jako ekonomický náměstek, se chce nejdříve důkladně seznámit s aktuální situací a hned poté se pustí do plnění prioritních úkolů. Vycházejí ze záměrů nové vlády a jejich podstatou je stabilizovat resort práce a sociálních věcí.
 • (Soubor typu .pdf)Absolventů bez práce v létě přibývá, s prací pomohou evropské projekty
  ilustrační fotoTéměř pětině mladých lidí se po skončení studia nedaří najít zaměstnání. Ke konci letošního června Úřad práce ČR evidoval téměř 27 tisíc absolventů a mladistvých. Nastartovat kariéru mladých lidí pomáhají programy Ministerstva práce a sociálních věcí ČR financované z Evropského sociálního fondu prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a Plán zaměstnanosti MPSV.
 • MPSV: Lidí bez práce je opět méně, v červnu jich bylo 7,3 procent
  ilustrační fotoKe 30. červnu 2013 bylo v České republice bez práce 540 473 lidí. To je o 6 990 méně než na konci května. Ve srovnání se stejným obdobím roku 2012 přibylo 65 887 nezaměstnaných. Vyplývá to z údajů Úřadu práce České republiky. Podíl nezaměstnaných lidí se tak snížil o 0,2 p.b. na 7,3 procent. Podíl nezaměstnaných mužů poklesl na 7,3 procent, u žen zůstal na hodnotě 7,4 procent Snižovat nezaměstnanost pomáhá sedmibodový Plán zaměstnanosti MPSV.
 • (Soubor typu .pdf)Pracuj pro obec nebo získej místo v neziskovce
  ilustrační fotoVytvářet nová pracovní místa bude pro obce i neziskové organizace jednodušší. Ministerstvo práce a sociálních věcí začalo v rámci svého sedmibodového Plánu na zaměstnanost nabízet dotace za každé vytvořené pracovní místo. Měsíčně tak mohou zaměstnavatelé získat až na 15 tisíc korun na plat nového pracovníka.
 • (Soubor typu .pdf)Konkrétní příběhy ukazují: Zaměstnávat zdravotně postižené se vyplácí
  ilustrační fotoJak se vyrovnat v práci se zdravotním postižením? Překonat limity a vytvořit speciální podmínky pro tyto občany se zdravotním postižením pomáhají projekty financované z Evropského sociálního fondu prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost (OP LZZ).
 • (Soubor typu .pdf)MPSV: Nový balíček služeb zlepší dostupnost sociální pomoci
  ilustrační fotoMéně administrativy a zjednodušení systému pro poskytovatele sociálních služeb, dostupnější pomoc těm, kteří ji potřebují. To jsou cíle, které motivují Ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV) k zavedení takzvaného „balíčku sociálních služeb“, jejímž prostřednictvím by se celý systém měl stát přátelštější k lidem i podnikatelům.

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 24.5. 2019 000 01:39.