Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2013:

Červenec

Obsah položky Červenec:

 • Za první pololetí roku 2013 přišlo o nemocenské nebo jeho část přes 1 000 lidí (businessinfo.cz)
  ilustrační fotoOd začátku roku do konce června 2013 provedli pracovníci okresních správ sociálního zabezpečení (OSSZ) 74 364 kontrol dodržování režimu dočasně práceneschopného pojištěnce.
  Businessinfo.cz, 31. 7. 2013
 • Česko má pátou nejnižší nezaměstnanost v EU (aktualne.cz)
  ilustrační fotoJen Rakousko, Německo, Lucembursko a Malta mají v Evropské unii podle Eurostatu nižší míru nezaměstnanosti než Česká republika. Míra nezaměstnanosti v celé EU je na 10,9 %, Česko má podle metodiky Eurostatu 6,8 %.
  aktualne.cz, 31. 7. 2013
 • Úřady práce posílí o sedm set lidí. Mají zatočit s nezaměstnaností (iDnes.cz)
  ilustrační fotoVláda ve středu schválila materiál, podle kterého by mělo do příštího roku posílit úřady práce sedm stovek zaměstnanců. Ministerstvo práce a sociálních věcí si od toho slibuje efektivnější podporu zaměstnanosti.
  iDnes.cz, 31. 7. 2013
 • Ministr Koníček má plán, jak dát lidem práci. Zalesní Krušné hory (iDnes.cz)
  ilustrační fotoMinistr práce a sociálních věcí František Koníček oprášil plán na zalesnění Krušných hor. Krajská samospráva žádala stát o pomoc se zalesněním už několikrát a i když získala příslib ministerstva zemědělství, potřebné miliardy se nikdy nenašly. Koníček si slibuje, že by zalesňování dalo práci tisícům nezaměstnaných.
  iDnes.cz, 31. 7. 2013
 • Aktivní politika zaměstnanosti bude naší prioritou, slibuje ministr práce Koníček (denikreferendum.cz)
  ilustrační fotoMinistr práce a sociálních věcí František Koníček jednal s řediteli Krajských úřadů práce. Zavázal se, že prosadí personální posílení úřadů, maximální využití možnosti financování z Evropských fondů a účelnější nastavení výplat sociálních dávek. Uvedl to po jednání s řediteli Krajských úřadů práce.
  denikreferendum.cz, 30. 7. 2013
 • Rozhovor s ministrem práce a sociálních věcí Františkem Koníčkem, Ranní interview (ČRo Radiožurnál)
  ilustrační fotoMinistr práce a sociálních věcí František Koníček byl hostem v pořadu Ranní interview na ČRo Radiožurnálu, kde hovořil o plánu personálně posílit úřady práce. Noví zaměstnanci úřadů by měli mj. více a efektivněji pomáhat nezaměstnaným lidem v rámci aktivní politiky zaměstnanosti.
  ČRo Radiožurnál, 30. 7. 2013
 • Nemocenská je častější, ale kratší (Právo)
  ilustrační fotoV prvním pololetí letošního roku se v porovnání se stejnou dobou roku 2012 zvýšil počet pracovních neschopností, ale průměrná délka nemoci se zkrátila o čtyři dny.
  Právo, 30. 7. 2013
 • Místo Drábkovy zmanipulované zakázky bude nová soutěž. Ale až za čtyři roky (HN)
  ilustrační fotoNový ministr práce a sociálních věcí František Koníček dnes dostane právní analýzu, která mu má pomoci rozhodnout, co dál. Zakázku dostala předloni bez soutěže firma Fujitsu, za což policie spustila stíhání ministerského náměstka Vladimíra Šišky.
  Hospodářské noviny, 30. 7. 2013
 • Nezaměstnanost na Ostravsku bude řešit pracovní skupina (parlamentnilisty.cz)
  ilustrační fotoV Moravskoslezském kraji dochází k útlumu průmyslu. Předpokládá se, že může dojít k úbytku až 13 tisíc pracovních míst. Ministr průmyslu a obchodu Jiří Cienciala svolal krizový štáb k řešení neutěšené situace na Ostravsku.
  parlamentnilisty.cz, 29. 7. 2013
 • Reforma penzí byla v okolních zemích radikálnější, zařadily ale zpátečku (novinky.cz)
  ilustrační fotoVlády většiny vyspělých států se v posledních desetiletích intenzivně zabývaly otázkou reformy důchodového systému. Ten je v každém státě jiný. V okolních zemích byly reformy koncipovány radikálněji než v ČR, v poslední době ale většina vlád zařadila zpátečku.
  novinky.cz, 29. 7. 2013
 • Krása: Ministerstvo bude řešit situaci zdravotně postižených (prvnizpravy.cz)
  ilustrační fotoMinistr práce a sociálních věcí František Koníček a předseda NRZP Václav Krása jednali o problémech, které tíží zdravotně postižené.
  prvnizpravy.cz, 29. 7. 2013
 • Nový projekt pomůže lidem najít uplatnění ještě před propuštěním (denik.cz)
  ilustrační fotoS obavami ze ztráty zaměstnání a následnou nejistotu z budoucnosti má lidem, kterým hrozí propouštění, pomoci nový projekt úřadu práce (ÚP). Ten by jim měl pomáhat ještě před odchodem ze současného zaměstnání prostřednictvím profesionálního poradenství, a připravit je tak na možnosti jejich dalšího uplatnění.
  denik.cz, 27. 7. 2013
 • František Koníček: Rozhovor ke zrušení sKarty (tyden.cz)
  ilustrační fotoJsou dny sKaret sečteny? Do měsíce by se k nim měl vyjádřit Ústavní soud, řekl on-line deníku tyden.cz nový ministr práce a sociálních věcí František Koníček. Do té doby chce usilovat o zrušení kritizovaného projetu ve sněmovně. Poslanci by o sKartách mohli jednat už na začátku srpna.
  tyden.cz, 26. 7. 2013
 • Firmy dají šanci absolventům (5plus2)
  ilustrační fotoAž 700 mladých absolventů Libereckého kraje, kteří jsou bez práce, by mohlo díky podpoře úřadu práce získat své první uplatnění. Firmy mohou dostat až 20 tisíc korun na hrubou mzdu vyučeného nebo středoškoláka a až 24 tisíc na vysokoškoláka. Studentům se takový plat líbí. Projekt Odborné praxe pro mladé je spolufinancovaný z peněz ESF.
  5plus2, 25. 7. 2013
 • Minimální mzda se od srpna zvýší (deniky.cz)
  ilustrační fotoUž od 1. srpna tohoto roku bude základní měsíční sazba minimální mzdy o 500 korun vyšší, celkem 8500 korun. Včera večer o tom rozhodla vláda, když schválila návrh na změnu nařízení č. 567/2006 Sb., který předložil ministr práce a sociálních věcí František Koníček.
  deniky.cz, 25. 7. 2013
 • Muži jsou odvážnější (Právo)
  ilustrační fotoNa jedno místo připadá v průměru patnáct, leckde ale i více než sto uchazečů. Jedním ze způsobů, jak se vyhnout měsícům zoufalého čekání na pracovní příležitost, je začít podnikat.
  Právo, 24. 7. 2013
 • Do druhého pilíře vstoupilo 78 500 lidí (LN)
  ilustrační fotoDruhý pilíř penzijního systému získal za první pololetí 78 436 účastníků. Je to o 4000 více, než bylo nahlášeno po ukončení lhůty pro vstup lidí starších 35 let. Ta trvala do konce června.
  Lidové noviny, 24. 7. 2013
 • Rozhovor: Kroky ministra Koníčka na ministerstvu práce a sociálních věcí, Impuls (Rádio Impuls)
  ilustrační fotoMinistr práce a sociálních věcí František Koníček byl hostem v pořadu Impuls na Rádiu Impuls, kde hovořil mj. o srpnovém zvýšení minimální mzdy ve výši 8 500 Kč.
  Rádio Impuls, 23. 7. 2013 18:00
 • Plaťte firmám, aby zaměstnávaly mladé, vyzývá vlády OECD (businessinfo.cz)
  ilustrační fotoMíra nezaměstnanosti mladých je natolik vážná, že je potřeba uvažovat i o dosud nepředstavitelných krocích. Jedním z nich by mohly být i dotace pro firmy, které by pro mladé lidi vytvářely nová pracovní místa, tvrdí ve svém výhledu Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD).
  businessinfo.cz, 22. 7. 2013
 • Čeští důchodci odcházejí do zahraničí. Na Slovensku jich žije přes 23 tisíc (parlamentnilisty.cz)
  ilustrační fotoStatistiky České správy sociálního zabezpečení (ČSSZ) přinesly poměrně překvapivé zjištění. Desítky tisíc českých důchodců odcházejí do zahraničí a nechávají si penze posílat tam. Nejvíce jich odchází na Slovensko. Tam si český důchod vybírá přes 23 tisíc lidí. Téměř 16 tisíc lidí pobírá důchod v Německu a třetí zemí je rovněž sousední Polsko (více než 13 tisíc).
  parlamentnilisty.cz, 21. 7. 2013
 • Nový projekt úřadu práce pomůže lidem najít uplatnění ještě před propuštěním (deniky.cz)
  ilustrační fotoS obavami ze ztráty zaměstnání a následnou nejistotu z budoucnosti má lidem, kterým hrozí propouštění, pomoci nový projekt úřadu práce (ÚP). Ten by jim měl pomáhat ještě před odchodem ze současného zaměstnání prostřednictvím profesionálního poradenství, a připravit je tak na možnosti jejich dalšího uplatnění.
  Deniky.cz, 20. 7. 2013
 • Úřad práce chce pomoci lidem ohroženým propouštěním (Právo)
  ilustrační fotoV Moravskoslezském kraji hrozí už na podzim, že tři velcí zaměstnavatelé začnou hromadně propouštět. Právu to sdělila generální ředitelka Úřadu práce ČR Marie Bílková, která právě proto přijela v pátek do Ostravy na zdejší úřad práce situaci řešit.
  Právo, 20. 7. 2013
 • Sociální služby bude dál platit ministerstvo a ne kraje (tyden.cz)
  ilustrační fotoPeníze nebudou sociálním službám zřejmě od příštího roku rozdělovat kraje, ale dál ministerstvo práce. Změna se nejspíš o rok odloží, shodla se v pátek vláda premiéra Jiřího Rusnoka s představiteli Asociace krajů ČR.
  Tyden.cz, 19. 7. 2013
 • Vzniká plán, jak pomoct severu (Hospodářské noviny)
  ilustrační fotoSeverní Moravě hrozí velké propouštění, ministr průmyslu Jiří Ciencala proto vymýšlí plán, jak ekonomicky slabému regionu pomoct. Podle čísel úřadu práce by v kraji s druhou nejvyšší nezaměstnaností v zemi mohlo o práci přijít dalších až třináct tisíc lidí.
  Hospodářské noviny, 19. 7. 2013
 • Sociální stát stojí ročně bezmála 800 miliard (Právo)
  ilustrační fotoCelkové výdaje na sociální věci a zdravotnictví v Česku se za posledních 20 let zvýšily skoro čtyřikrát. Zatímco v roce 1993 dosahovaly necelých 202 miliard korun, loni překročily 788 miliard korun.
  Právo, 19. 7. 2013
 • Policie si posvítila na firmu z Rožmitálu. Kvůli Bulharům (5plus2.cz)
  ilustrační fotoPŘÍBRAMSKO - Cizinecká policie společně s Oblastním inspektorátem práce pro Středočeský kraj provedli zátah na firmu z Rožmitálska, která nelegálně zaměstnávala lidi z Ukrajiny, Slovenska a Bulharska.
  5plus2.cz, 18. 7. 2013
 • Jak vysoké je odstupné? (finexpert.cz)
  ilustrační fotoKdy lze dostat odstupné i na základě dohody u ukončení pracovního poměru? Výše odstupného se liší dle počtu odpracovaných let, horní hranice však není zákonem definována, proto mohou zaměstnanci dostat třeba i šestiměsíční odstupné. Kdy lze dostat odstupné i na základě dohody u ukončení pracovního poměru?
  finexpert.cz, 18. 7. 2013
 • Hrozící nedostatek peněz na sociální služby v ústeckém kraji je zažehnán. (Český rozhlas Sever)
  ilustrační fotoHrozící nedostatek peněz na sociální služby v ústeckém kraji je zažehnán. Ministerstvo sociálních věcí totiž navýšilo příspěvek o více než 54 milionů korun. Z nejistoty se tak dostanou organizace, které pomáhají seniorům nebo zdravotně znevýhodněným lidem.
  Český rozhlas Sever, 18. 7. 2013
 • Pracuj pro obec nebo získej místo v neziskovce (Veřejná správa)
  ilustrační fotoVytvářet nová pracovní místa bude pro obce i neziskové organizace jednodušší. Ministerstvo práce a sociálních věcí začalo v rámci svého sedmibodového Plánu na zaměstnanost nabízet dotace za každé vytvořené pracovní místo.
  Veřejná správa, 18. 7. 2013
 • Česko dorovná „slovenské“ důchody (LN)
  ilustrační fotoSněmovna schválila novelu o dorovnávacím příplatku k důchodům pro lidi, kteří před rozpadem federace pracovali na Slovensku nebo pro slovenské firmy, a mají kvůli tomu nižší starobní penze.
  Lidové noviny, 18. 7. 2013
 • Podvody se sociálními dávkami? Na úřad v BMW, z úřadu na automaty (lidovky.cz)
  ilustrační fotoLitvínovský úřad práce minulý týden namátkou kontroloval, jak se lidé dopravují pro dávky v hmotné nouzi. Hned u 12 lidí strážníci odhalili, že si pro peníze přijeli vlastním autem. Jeden muž dokonce taxíkem. Majitelé aut přitom nemají na státní pomoc nárok.
  lidovky.cz, 16. 7. 2013
 • První krok Rusnokova kabinetu: Minimální mzda od srpna 8 500 Kč (ct24.cz)
  ilustrační fotoJednou z prvních změn, které přináší nově jmenovaná vláda Jiřího Rusnoka, je zvýšení minimální mzdy na 8 500 korun. Valorizace mzdy o 500 korun od začátku patřila mezi priority Rusnokova týmu, v minulosti se pro její zvýšení vyslovil i prezident Miloš Zeman.
  ct24.cz, 16. 7. 2013
 • Od srpna se zvýší minimální mzda na 8500 korun (tyden.cz)
  ilustrační fotoMinimální mzda se od srpna zvýší na 8500 korun. Novinářům to po jednání vlády řekl ministr práce a sociálních věcí František Koníček. Přilepšit by si mohlo až 120 tisíc pracovníků. Lidé s minimální mzdou dnes berou 8000 korun, naposledy se nejnižší příjmy upravovaly v roce 2007. Podle ministra práce a sociálních věcí Františka Koníčka je zvýšení potřebné.
  tyden.cz, 16. 7. 2013
 • Rusnokova vláda zvýšila minimální mzdu (TV NOVA)
  ilustrační fotoHlavním bodem jednání včerejší vlády bylo zvýšení minimální mzdy a to o pět set korun, na osm a půl tisíce. A to už od srpna. Základní hodinová sazba tak stoupne ze 48,10 korun na 50,60 korun. To se podle odhadů ministerstva práce a sociálních věcí dotkne až 120 tisíc lidí, kteří minimální mzdu pobírají, což jsou přibližně tři procenta pracujících lidí.
  TV NOVA, 16. 7. 2013
 • Stáže ve firmách pomáhají získat praxi i nová zaměstnání (5plus2.cz)
  ilustrační fotoZískat praxi a lepší uplatnění na trhu práce už nemusí být problém. Jihočeský kraj se aktivně zapojuje do největšího vzdělávacího projektu svého druhu, který se soustředí na zprostředkovávání stáží ve firmách. Projekt je realizován Fondem dalšího vzdělávání (FDV) při MPSV.
  5plus2.cz, 15. 7. 2013
 • Ministr Koníček: Zvýšení minimální mzdy považuji za zásadní (parlamentnilisty.cz)
  ilustrační fotoKabinet Jiřího Rusnoka zítra projedná návrh na zvýšení minimální mzdy. Předkládá ho ministr práce a sociálních věcí František Koníček. Podle něj se má měsíční sazba minimální mzdy zvýšit ze současných 8 000 na 8 500 korun, základní hodinová sazba pak ze 48,10 na 50,60 korun.
  parlamentnilisty.cz, 15. 7. 2013
 • Koníček chce posílit úřady práce a zvýšit zaměstnanost (aktualne.cz)
  ilustrační fotoNový ministr práce a sociálních věcí František Koníček chce posílit úřady práce, aby se zas víc zaměřovaly na zvýšení zaměstnanosti. Plánuje požádat vládu o peníze na úředníky a vybavení.
  aktualne.cz, 15. 7. 2013
 • Lidí bez práce ubývá (Týden)
  ilustrační fotoRozjezd prací v zemědělství, stavebnictví či cestovním ruchu pomohl opět snížit nezaměstnanost, která klesá již čtvrtý měsíc. V současnosti je bez práce 540,5 tisíce lidí, což je nejlepší výsledek v letošním roce. Míra nezaměstnanosti se dostala na 7,3 procenta, Ve srovnání s minulým rokem je však stále počet lidí bez práce téměř o 66 tisíc vyšší.
  Týden, 15. 7. 2013
 • František Koníček: Rozhovor pro ČRo Radiožurnál
  ilustrační fotoNový ministr práce a sociálních věcí František Koníček, po včerejším uvedení do funkce ministra, poskytl rozhovor pro ČRo Radiožurnál, ve kterém hovořil o svých plánech a prioritách v resortu. Tématem rozhovoru byl např. systém sKaret, čerpání dotací z EU či současná politická situace.
  ČRo Radiožurnál, 11. 7. 2013
 • (Soubor typu .pdf)Interview s ministryní práce a sociálních věcí v demisi Ludmilou Müllerovou (ČT 24)
  ilustrační fotoPoslední rozhovor v pozici ministryně práce a sociálních věcí poskytla včera Ludmila Müllerová v pořadu Interview na ČT24. Tématem rozhovoru bylo zhodnocení práce a působení ministryně v úřadu, v jehož čele byla od 16. listopadu 2012. Diskuse se také týkala formálního předání úřadu jejímu nástupci, kterým se stal František Koníček.
  ČT 24, 9. 7. 2013
 • Rusnok se navezl do Drábka: Nový ministr práce přichází jako krizový manažer (Novinky.cz)
  Ing. Jiří Rusnok Premiér Jiří Rusnok jel ve čtvrtek uvést do úřadu zbylých devět ministrů. Při té příležitosti připomněl problematický stav ministerstva práce a sociálních věcí, které po Ludmile Müllerové převzal František Koníček. Ten podle Rusnoka nastupuje jako „krizový manažer“, neboť se dřívější ministr Jaromír Drábek podle Rusnoka pokoušel o „technologickou revoluci“.
  „Klíčová místa resortu jsou ve stavu, kdy při vypětí všech sil jsou schopna plnit své úkoly, ale je to krajně křehké a z hlediska ekonomického krajně neefektivní,“ řekl Koníček s tím, že končící ministryně Müllerová za tento stav nemůže.
  Novinky.cz, 11. 7. 2013
 • Růst minimální mzdy a konec sKaret, to jsou priority ministra Koníčka (e15.cz)
  ilustrační fotoNový ministr práce František Koníček chce v čele ministerstva práce dohlédnout na ukončení kontroverzního projektu sKaret. Rád by také prosadil zvýšení minimální mzdy o 500 korun, což připravila jeho předchůdkyně Ludmila Müllerová (TOP 09). K dalším úkolům řadí zefektivnění čerpání finančních prostředků z Evropské unie, dokončení rozpracované legislativy a stabilizaci úřadu.
  „Zcela určitě bych rád, aby se našlo plynulé, bezkonfliktní, ekonomicky akceptovatelné řešení pro stát a nalezení komfortu pro klienty,“ řekl Koníček.
  e15.cz, 11. 7. 2013
 • Nezaměstnaným pomáhají stáže (Blanenský deník)
  ilustrační fotoV pololetí roku 2013 je nezaměstnanost na Blanensku nižší než na konci roku minulého. Při hledání práce pomáhají například stáže v rámci projektu „Stáže ve firmách“, který má na starosti Fond dalšího vzdělání při MPSV.
  „Mohou to být právě stáže ve firmách, rekvalifikace a další nástroje aktivní politiky zaměstnanosti,“ uvedl Reichl.
  Blanenský deník, 10. 7. 2013
 • Nezaměstnaných Čechů ubylo (LN)
  ilustrační fotoČeský trh práce hlásí zlepšení. Nezaměstnanost v červnu klesla na 7,3 procenta z květnových 7,5 procenta. Podle ekonomů je ale červnový výsledek to nejlepší, co se dá letos čekat. V následujících měsících se dá předpokládat spíše opětovný růst nezaměstnanosti.
  Lidové noviny, 10. 7. 2013
 • ČSSZ: Postavení pěstounů v důchodovém pojištění (Liberecký deník)
  ilustrační fotoNovela zákona o sociálněprávní ochraně dětí od 1. 1. 2013 přinesla změny v oblasti pěstounské péče. Ty se promítly i do důchodového pojištění. Od 1. 1. 2013 se změnil okruh osob, které jsou v souvislosti s výkonem pěstounské péče důchodově pojištěny. Ve smyslu zákona o sociálněprávní ochraně dětí jsou od počátku roku 2013 důchodově pojištěni všichni pěstouni (nově jde o osoby pečující o dítě a o osoby vedené v evidenci osob, které mohou vykonávat pěstounskou péči na přechodnou dobu), pokud je jim vyplácena odměna pěstouna podle tohoto zákona.
  Liberecký deník, 10. 7. 2013
 • Na ministra práce čeká rušení sKaret a navržení zvýšení penzí (denik.cz)
  ilustrační foto Nového ministra práce čeká dořešení problémů kolem sKaret a také s počítačovým systémem úřadů práce. Připravit bude muset v brzké době i návrh zvýšení penzí pro příští rok. Mluví se také o růstu minimální mzdy. Bývalý poslanec ČSSD a někdejší šéf Lesů ČR František Koníček, který má v ministerském křesle vystřídat Ludmilu Müllerovou (TOP 09), dnes nechtěl zatím své plány přiblížit.
  „Nyní to považuji za předčasné," sdělil Koníček.
  Denik.cz, 9. 7. 2013
 • Zaměstnávat zdravotně postižené se vyplácí (Právo)
  ilustrační fotoPřekonat limity a vytvořit speciální podmínky pro občany se zdravotním postižením pomáhají projekty financované z Evropského sociálního fondu prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost (OP LZZ). „Někteří zaměstnavatelé bohužel stále trpí předsudky, že lidé se zdravotním postižením by vůbec neměli pracovat, protože jsou nemocní. To ale není pravda, mají jen určitá omezení. A ta mohou překonat třeba speciální úpravou pracoviště nebo volbou vhodné práce,“ říká ministryně práce a sociálních věcí Ludmila Müllerová.
  Právo, 10. 7. 2013
 • (Soubor typu .pdf)Známe plán ministerstva na vytvoření nových pracovních míst (podnikatel.cz)
  ilustrační fotoÚřady práce budou více podporovat zaměstnávání a vytváření nových pracovních míst. Možností, jak mohou zaměstnavatelé i uchazeči získat příspěvky, je několik. Ministerstvo práce a sociálních věcí v rámci státní politiky zaměstnanosti podporuje zřizování nových pracovních míst poskytováním příspěvků zaměstnavatelům, ale i uchazečům samotným. Aktuálně vypracovalo plán (PLÁN PRO ZAMĚSTNANOST „7 za 7“), kterým by chtělo podpořit vznik nových pracovních míst.
  podnikatel.cz, 8. 7. 2013
 • Jak dostat mladé do práce? Uhradit firmám jejich plat (MF Dnes)
  ilustrační fotoÚřady práce budou firmám, které zaměstnají absolventy, dávat peníze na jejich celý hrubý plat. V Libereckém kraji by tak ze státních peněz mohlo takto získat praxi až 700 mladých lidí. Podniky v regionu to vítají jako dobrý nápad. Na roční praxe nových absolventů je vyčleněno v celém Libereckém kraji 50 milionů korun. Tyto peníze by měly stačit na praxi 600-700 mladých lidí, kteří letos ukončili školu.
  MF Dnes, 8. 7. 2013
 • Jak nenaletět podvodníkům? (Blesk)
  ilustrační fotoJsou mladí, plní optimismu a naděje, že si na zahraniční brigádě zdokonalí jazykové znalosti a vydělají slušné peníze. Jenže právě jejich nezkušenosti a touhy pracovat za hranicemi zneužívají podvodníci.
 • Ministerstvo práce vybízí Čechy: pracujte pro obec nebo získejte místo v neziskovce (personalistka.com)
  ilustrační fotoJak bude pomoc konkrétně vypadat? Pokud obce nebo neziskové organizace vytvoří nové pracovní místo pro člověka vedeného v registru nezaměstnaných, mají šanci na jeho plat získat každý měsíc až 15 tisíc korun. O přidělení a výši dotace rozhodují krajské pobočky úřadů práce podle toho, jaký je počet volných pracovních míst v regionu, jaké má uchazeč možnosti uplatnění.
 • Penzijní připojištění se hodí i pro předdůchody (Právo)
  ilustrační fotoPenzijní připojištění, které má sjednáno přes pět miliónů Čechů, patří k produktům nejvíce využívaným pro spoření na stáří. Pro klienty, kteří splnili podmínky spoření (věk 60 let a délka spoření aspoň 5 let), jsou navíc tyto peníze dobře dostupné formou jednorázové dávky. Člověk i v předdůchodovém věku by se ale měl snažit spořit co nejvíce.
  Právo, 4. 7. 2013
 • Kalousek vylepšuje 2. Pilíř (LN)
  ilustrační fotoKrátce poté, co Miroslav Kalousek oznámil, že chce dát lidem nad pětatřicet let více času na rozhodnutí o vstupu do druhého pilíře penzí, přichází ministr financí v demisi s ještě velkorysejším návrhem.
  Lidové noviny, 4. 7. 2013
 • Otevřeme fondy lidem do 40 let, říká Kalousek (HN)
  ilustrační fotoDosavadní průběh penzijní reformy dává za pravdu skeptikům. Odstupující ministr financí Miroslav Kalousek proto představil plán, který má neúspěšný projekt alespoň trochu zatraktivnit.
  Hospodářské noviny, 4. 7. 2013
 • Kalousek chce druhou šanci pro reformu penzí (MF Dnes)
  ilustrační fotoMožnost vstoupit do 2. pilíře důchodového spoření by se mohla pro všechny opět otevřít na celý příští rok. Koaliční „stojednička“ by však musela přežít podzim. Pokud by taková pravidla platila v celém uplynulém půlroce, byla by patrně reforma penzí z hlediska počtu účastníků podstatně úspěšnější.
  MF Dnes, 4. 7. 2013
 • První zaměstnání mladým v Libereckém kraji zaplatí úřad práce (denik.cz)
  ilustrační fotoZískat nezbytnou praxi, jejíž nedostatek diskvalifikuje absolventy škol, pomohou státem dotovaná pracovní místa. Nedostatek pracovních zkušeností. To je největší handicap absolventů škol při hledání prvního zaměstnání.
  Denik.cz, 3. 7. 2013
 • Do druhého pilíře vstoupilo jen 75 000 lidí, Kalousek navrhuje změny (Novinky.cz)
  ilustrační fotoDo druhého důchodového pilíře za prvního půl roku vstoupilo 74 573 lidí. Třetinu účastníků tvoří lidé mladší 35 let a lidé nejčastěji volili dynamickou investiční strategii. Ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) zároveň navrhuje, aby lidé mohli z druhého pilíře po pěti letech vystoupit.
  Novinky.cz, 3. 7. 2013
 • Počet pracovních úrazů roste (Právo)
  ilustrační fotoPočet úrazů v zaměstnání v letošním roce vzrostl. Zatímco loni bylo v období ledna až května evidováno na 16 131 pracovních úrazů, letos už je to 18 280 úrazů, tedy výrazný nárůst o 13,3 %. Vyplývá to ze statistik Státního úřadu inspekce práce (SÚIP).
  Právo, 3. 7. 2013
 • Práce přilákala do Janovic nové obyvatele (Právo)
  ilustrační fotoNárůst počtu obyvatel o desetinu zajistily stovky pracovních příležitostí, které vznikly za šest let v průmyslové zóně v bývalých obřích kasárnách v Janovicích nad Úhlavou.
  Právo, 3. 7. 2013
 • Zájem o druhý pilíř se mírně zvýšil. Očekávání ale nesplnil (rozhlas.cz)
  ilustrační fotoPočet zájemců o druhý pilíř důchodové reformy v posledních dnech podle očekávání mírně vzrostl. A to jenom díky tomu, že do penzijního systému vstupovali lidé starší 35 let. Ti včera měli zřejmě poslední šanci zapojit se do druhého pilíře. Celkový počet účastníků se podle odhadů penzijních společností zatím pohybuje kolem 70 tisíc.
  rozhlas.cz, 2. 7. 2013
 • Pardubický kraj rozdělí sociálním službám dalších 25 milionů korun (rozhlas.cz)
  ilustrační fotoBěhem léta se sociální služby dočkají dalších peněz. Pardubický kraj jim rozdělí 25 milionů korun, které přijdou ze státní kasy díky MPSV. Pomoci by měly hlavně pobytovým službám a neziskovým organizacím.
  rozhlas.cz, 2. 7. 2013
 • Lidé nad 35 let mají dostat znovu možnost vstoupit do druhého pilířem (Právo)
  ilustrační fotoLidé starší 35 let, kteří včera nevyužili poslední den termínu pro vstup do druhého důchodového pilíře, možná dostanou znovu příležitost takový krok učinit. Vyplývá to z návrhu novely zákona, který chce formou poslanecké iniciativy dnes ve Sněmovně předložit ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) a který jeho úřad poskytl Právu.
  Právo, 2. 7. 2013
 • Spor o minimální mzdu aneb kdy se nevyplatí pracovat? (Tyden.cz)
  ilustrační fotoMinistryně práce a sociálních věcí v demisi Ludmila Müllerová se dohodla s odbory i zástupci zaměstnavatelů na zvýšení minimální mzdy. Návrh předložila vládě.
  Tyden.cz, 1. 7. 2013
 • Druhý pilíř penzí se má opět otevřít v září (HN)
  ilustrační fotoDnes je poslední den, kdy si mohou lidé starší 35 let přesměrovat tři procenta svého hrubého příjmu, které zatím odvádějí státu, do soukromých fondů. A koaliční politici věří, že jim tuto možnost už na podzim znovu otevřou.
  Hospodářské noviny, 1. 7. 2013

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 22.8. 2019 000 07:41.