Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2013 » Červen:

Jih Moravy může dostat 47 milionů na sociální péči (MF Dnes)

„Celkově by tak kraj obdržel letos od ministerstva práce a sociálních věcí 568 milionů korun, což je více než loni,“ řekl krajský radní pro sociální péči Marek Šlapal (ČSSD).

Vláda peníze na sociální péči před časem seškrtala, ozvaly se ale instituce, kterým kvůli nedostatku peněz hrozil zánik. Nyní leží ve vládě návrh, podle kterého mají ústavy a instituce na jižní Moravě dostat 47 milionů korun. O jeho schválení by mělo být jasno na začátku července.

Pokud návrh projde, kraj získá od státu na sociální služby zhruba o deset milionů víc než loni, kdy dostal 557 milionů korun. „Na druhou stranu přibylo poskytovatelů služeb,“ podotkl radní. Některým institucím ani po prvním kole financování a takzvaném krizovém dofinancování, kdy dostali peníze nejohroženější poskytovatelé, finance nestačí.

Peníze se podle Šlapala rozdělí tak, aby se dostaly zejména k dosud podfinancovaným ústavům.

„Krajská koncepce sociálních služeb počítá také s omezením některých služeb, zejména těch, které poskytují čistě sociální poradenství,“ řekl Šlapal.

Ministerstvo práce rozdělilo letos na služby pro seniory, postižené a další potřebné 6,05 miliardy korun.

Zdroj: MF Dnes

Autor: tiskové oddělení
Poslední aktualizace: 18.6.2013

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 22.2. 2018 000 17:20.