Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2013 » Červen:

Vzniknou tři domy pro seniory a azylový dům (MF Dnes)

Domov pro seniory v Luhačovicích získá dotaci 41 milionů korun. Ve Valašském Meziříčí bude druhou etapou pokračovat projekt Seniorparku, dotace činí 33 milionů korun. Město Holešov získalo dotaci 22 milionů na Centrum pro seniory a Staré Město devět milionů korun na Azylový dům svatého Vincence. Nové projekty výrazně zlepší podmínky seniorů v domovech, nynější prostory jsou již nevyhovující.

„Dosud nám odebíralo klienty například to, že nemáme na pokojích sociální zařízení a musí se chodit až na chodbu. Umístění stávajícího domova je sice krásné, ale nemáme například žádný prostor na terapie či na společné setkávání, pouze jídelnu,“ uvedla ředitelka Domova pro seniory v Luhačovicích Marta Ševčíková.

Z dotací ROP na sociální služby přiteklo do kraje celkem 242 milionů korun. Funguje již například Domov pro seniory v Uherském Hradišti či Domov pro seniory v Karolince. Připravuje se výstavba Domu sociálních služeb ve Valašském Meziříčí a Domova pro seniory ve Vsetíně, kde činí evropská dotace souhrnně 55 milionů korun. Ve Zlínském kraji jsou čtyři desítky domovů pro seniory. Další zařízení se specializují na lidi s Alzheimerovou chorobou a jinými typy zejména stařeckých demencí.

Zdroj: MF Dnes

Autor: tiskové oddělení
Poslední aktualizace: 17.6.2013

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 19.2. 2018 000 21:04.